Akcja: Sztuka bez barier w Świetlicy Środowiskowej w Zagórzanach

Cały czas trwa realizacja projektu Akcja: Sztuka bez barier. W niektórych miejscowościach zajęcia jeszcze trwają, w innych, jak w Zagórzanach już dobiegły końca. Cały projekt zakończy się w sierpniu i wtedy przyjdzie czas na podsumowanie. Tymczasem prezentujemy prace dzieci, które powstały w Świetlicy Środowiskowej w Zagórzanach. Zajęcia tam poprowadziła Pani Joanna Nalepa.

Pierwszym z zaproponowanych tematów były „Przyprawione portrety”- czyli zapachowe portrety inspirowane wybranymi przykładami egzotycznej maski. Technika wykorzystywana przez dzieci to kolaż z przypraw.

Kolejnym zadaniem uczestników warsztatów było wykonanie w grupach kolażu inspirowanego „Czterema Żywiołami” Giuseppe Arcimboldiego, a temat brzmiał „Mieszkańcy Czterech Żywiołów”.

Na zajęciach z panią Joanną dzieci mogły wypróbować swoich sił także w technice: malarstwo na ceramice. Mali artyści ozdabiali kubki inspirując się motywami z malarstwa Miro.

W wyniku zajęć: „Niezwykłe wnętrza owoców”, powstały kolorowe obrazy m.in z filcu. Na kolejnych warsztatach dzieci wykonywały  maski z gliny, postacie zwierzęce, czy kolaż ze ścinek.

Spotkania rozpoczynały się od krótkiej prezentacji wprowadzającej do zadanego tematu. Dzieci poznawały prace światowych twórców, a także czerpały inspiracje do swoich prac.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

źródło: Centrum Kultury w Gdowie

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content