„Ach, co to był za bal…”

                27 stycznia 2016 r., gdy wybiła godzina 10:00 Placówka Wsparcia Dziennego w Zagórzanach zamieniła się w „Łysą Górę”, na której odbył się zlot przyszłych czarownic i czarodziejów  z Zagórzan oraz okolicznych miejscowości.

Na balu nie mogło oczywiście zabraknąć dyplomowanych czarownic, które powitały przybyłych gości oraz poinformowały, że przy pomocy odrobiny czarodziejskich mocy, połączonych z dobrą zabawą, przemienią ich w prawdziwe  czarownice i czarodziejów.

Jak na bal przystało i nasz rozpoczął się od tańca „Czarownica do czarownicy, Czarodziej do czarodzieja”. Gdy czarne i granatowe suknie przestały wirować  na parkiecie, nadszedł czas na naukę noszenia magicznych kapeluszy, władania różdżkami  oraz paru podstawowych zaklęć, a także radzenia sobie  ze smokami – gdy milkła muzyka dzieci stawały bez ruchu, bo każdy czarodziej musi umieć stać się niewidzialny, gdy w pobliżu lata groźny smok.

Nie mogło także zabraknąć nauki lotu na miotle. Wcześniej jednak przyszłe czarownice i czarodzieje musieli przejść wielką próbą: odwagi, powagi, wytrzymałości i mądrości, aby móc prowadzić magiczny pojazd.

To nie koniec atrakcji, aby jednak nabrać troszkę mocy przed kolejnymi wyzwaniami, mali goście zostali zaproszeni do suto zastawionego stołu, na którym nie brakowało  ulubionych przekąsek czarownic i czarodziejów.

Wreszcie nadszedł czas na to, co czarownice i czarodzieje lubią najbardziej, czyli konkursy. Dzieci wzięły udział w konkursie „Szybkiego picia oranżady”, „Szybkiego jedzenia jabłka” , „Tańca z miotłą” oraz długo wyczekiwanym konkursie na najciekawszy kapelusz oraz różdżkę.

W konkursie zwyciężyli:

I miejsce – Szymon  z  Zagórzan

II miejsce – Adrian ze Szwecji

III miejsce – Kamila z Gdowa.

Podczas balu dzieci za poprawnie wykonane zadania otrzymywały magiczne cukierki, które mogły zamienić na dyplom  stając się tym samym dyplomowanymi czarownicami i czarodziejami. Dokonaliśmy także wyboru „Super czarownicy”, którą została Julka z Zagórzan  oraz „Super czarodzieja”, którym  został Konrad ze Zręczyc.

Gdy wybiła godzina 13:00 czarownice i czarodzieje odlecieli. Jak się  bawili  zdradzą zdjęcia, zapraszamy do obejrzenia galerii.

[Not a valid template]

Starszy wychowawca

Aleksandra Więsek

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content