43. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę – 6-11.08.2023

6 sierpnia 2023 r. pielgrzymi już po raz 43. wyruszą w drogę do Matki Bożej Częstochowskiej. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło przewodnie tegorocznej edycji.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 7:00 w legendarnym miejscu na Wawelu. W nabożeństwie będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

 

Piesza Pielgrzymka to czas modlitwy, rozmowy z Bogiem, ale także przebywania i nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. To wspólne szukanie i pogłębianie wiary oraz bliskości z Bogiem, a także jedności z Kościołem, na co wskazuje hasło tegorocznej 43. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Piesza Pielgrzymka Krakowska i każdy przemierzony kilometr to również okazja do podziękowania za wszystko, co dzieje się w naszym życiu, a także zaniesienia do Jasnogórskiej Pani, wielkiej Orędowniczki próśb naszych oraz naszych bliskich.

Zatem Piesza Pielgrzymka Krakowska to czas dziękczynienia i wdzięczności, a jednocześnie otwarcia się na relację z Bogiem przez Najświętszą Maryję Pannę. Kilka dni spędzonych na szlaku pielgrzymki daje energię na cały rok i pobudza do wytrwałej wiary w codziennym życiu. Dlatego też już teraz zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu i podążaniu do Matki Bożej Częstochowskiej. Te szczególne dni w ciągu roku są nie do przecenienia. Pielgrzymowanie jest częścią życia, zatem nie wahaj się i wyrusz w drogę razem z nami. Istotą pielgrzymowania jest pogłębianie naszej wiary, a dni spędzone w drodze wydają owoce przez cały rok. Niezależnie, czy to Twoja kolejna pielgrzymka, czy może dopiero pierwsza, przekonaj się, że warto w dniach 6-11 sierpnia podążać przed tron Jasnogórskiej Pani i pokłonić się przed Jej Obliczem.

– zachęcają organizatorzy.
 

ZAPISY ONLINE -> KLIKNIJ TUTAJ.

Zapisy online rozpoczęły się 8 maja na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, gdzie można znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące rejestracji, opisy wspólnot i grup oraz informacje o prowadzonych przez nich formach zapisów.


Zgłoś się do wolontariatu medycznego na 43. PPK!

Studenci kierunków medycznych lub posiadający wykształcenie medyczne mogą zgłosić się do WOLONTARIATU MEDYCZNEGO podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej! Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a także studenci medycyny, którzy chcieliby służyć pomocą w tym szczególnym czasie, mogą zgłosić się do koordynatorów PPK lub przewodników głównych swoich Wspólnot.

Kontakt: KLIKNIJ TUTAJ.

 

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content