Święto Małopolski- 22 dni atrakcji

W tym roku samorząd województwa kończy 18 lat. Od 8 lat 10 czerwca obchodzimy Święto Małopolski. Tego roku po raz pierwszy mieszkańcy Małopolski będą mogli świętować aż przez 22 dni, do czego zachęca marszałek Jacek Krupa. 

W ramach obchodów święta Regionu, małopolskie instytucje przygotowały szereg różnorodnych atrakcji dla Małopolan w każdym wieku. Koncerty, które będzie można oglądać z perspektywy piknikowego koca, darmowe wejścia do muzeów, a do tego przedstawienia teatralne, operowe i akcje prozdrowotne to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń.

Ponadto odbędzie się Uroczysta Gala Święta Małopolski podczas, której wręczone zostaną honorowe odznaki i medale. Po Gali na deskach Teatru J. Słowackiego odbędzie się premiera widowiska muzycznego do tekstu Stanisława Wyspiańskiego „Bądź jak meteor…”, na które chętni mieszkańcy otrzymają zaproszenia.

Święto Małopolski zakończy się 1 lipca przed Teatrem gdzie odbędą się rozmowy, występy i konkursy a także szalone podsumowanie sezonu w widowisku: „Święto Widza, czyli bądź twórcą i tworzywem…” Kulminacyjnym wydarzeniem będzie narodowe czytanie przez aktorów i widzów scenariusza „Rejsu” Marka Piwowskiego.

Warto przypomnieć, iż 10 czerwca rusza internetowy quiz „My Małopolska”, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat regionu oraz wygrać atrakcyjne nagrody np. vouchery oraz bilety do ciekawych miejsc w Małopolsce. Zachęcamy do udziału w quizie.

Szczegóły i terminy wydarzeń znajdziesz na stronie Małopolska.pl

źródło: www.malopolska.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content