Radosny Piknik Integracyjny w Zagórzanach

7 czerwca odbył się coroczny piknik integracyjny zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach. Na zaproszenie organizatorów tłumnie przybyli podopieczni ośrodków z: Muchówki, Żegociny, Rdzawy, Tomaszkowic, Kłaja, Podolan, Śledziejowic, Łapanowa a także z Krakowa z ulicy Łanowej i Ułanów.

Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło gospodarza gminy Gdów Pana Zbigniewa Wojasa oraz ks. Stanisława Jarguza, który często odwiedza podopiecznych ŚDSu w Zagórzanach. 

Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom pikniku. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji, z których uczestnicy pikniku chętnie korzystali. Zorganizowano zawody oraz zabawy sportowe. Chętnych nie brakowało, do każdej z 6 dyscyplin zgłaszali się kolejni zawodnicy. Swoich sił mogli wypróbować skacząc na skakance, rzucając kulą, woreczkami, piłką lekarską bądź krążkami, a także w biegu na czas z  jajkiem.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Zagórzan, Pierzchowa oraz Klęczany przygotowały smaczne domowe ciasta oraz regionalne przysmaki. Organizatorzy zadbali o gorące i zimne napoje, przekąski, kiełbaski z grilla i pyszny bigos.

Śpiewy i tańce rozpoczął swoim występem zespół „Małe Zręczyce”. Do zabawy uczestników porwał zespół Modern Band. „Parkiet” był pełen tańczących, uśmiechniętych gości. Odbył się także konkurs, w którym wybrano Króla i Królową balu, pary tak wspaniale tańczyły, że jury miało nie lada problem, aby wybrać zwycięską parę.

Piknik integracyjny  w Zagórzanach pełen zabawy, miłości i radości odbył się już po raz dziesiąty  i z pewnością  podopieczni zaprzyjaźnionych ośrodków wrócą tu za rok!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content