28 sierpnia odbędzie się wernisaż prac z projektu „Akcja: Sztuka bez barier”

28 sierpnia o godzinie 17.00 w Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się wystawa prac uczestników programu „Akcja: Sztuka bez barier”, organizowanego w ramach projektu „Kultura dostępna”.

Podczas wernisażu będzie można obejrzeć prace wykonane przez uczestników warsztatów plastycznych odbywających się w pięciu ośrodkach w miejscowościach: Kunice, Nieznanowice, Liplas – osoby dorosłe, Podolany – osoby niepełnosprawne,  Zagórzany – dzieci .

Pod kierunkiem trzech instruktorów prowadzących powstały prace bardzo zróżnicowane i ciekawe w różnych technikach plastycznych takich jak: malarstwo, rysunek, kolaż, wycinanka, ceramika, decoupage i innych. Odbiorcy projektu wyjeżdżali też na zajęcia do muzeum sztuki współczesnej MOCAK w Krakowie, tam też wykonali ciekawe prace, które będzie można obejrzeć w Centrum Kultury.

Ponadto uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Podolanach przygotowali na ten wieczór przedstawienie. Zapraszamy do udziału w tym artystycznym spotkaniu, które będzie podsumowaniem projektu, ale także sposobnością obejrzenia wyników działania osób, które bardzo zaangażowały się w swoją pracę twórczą dającą radość, poszerzającą pasje artystyczne i chcą się nimi podzielić.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content