20-letnia Weronika z Fałkowic potrzebuje wsparcia, trwa zbiórka na jej leczenie i rehabilitację

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Weroniki Płonki z Fałkowic, która na początku listopada uległa wypadkowi. 

Weronika niedawno skończyła 20 lat i powoli wkraczała w samodzielne życie. Niestety kiedy wracała z pracy na rowerze została potrącona przez samochód. Do wypadku doszło piątego listopada. Młoda kobieta doznała ciężkich obrażeń, w tym pęknięcia czaszki na skutek uderzenia głową w przednią szybę samochodu. Aktualnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jest po operacji usunięcia ostrego krwiaka mózgu.

Weronika musi być pod stałą opieką lekarzy. Ma problemy z samodzielnym funkcjonowaniem. Najprostsze czynności jak samodzielne jedzenie, podnoszenie się z łóżka są dla niej niemożliwe do wykonania. Oprócz tego ma zaburzenia funkcji poznawczych oraz pamięci. Aby wrócić do normalności potrzebuje przejść długą rehabilitacje w specjalistycznym ośrodku, której koszt przekracza możliwości finansowe rodziny.

Kwota, którą staramy się zebrać na portalu zrzutka.pl to cena pierwszego miesiąca rehabilitacji w ośrodku, do którego powinna jak najszybciej trafić Weronika. Ponadto z tych funduszy chcielibyśmy także zakupić jej perukę, gdyż przy operacji konieczne było zgolenie głowy. Wierzę, że taki mały gest jak peruka, choć trochę podniesie ją na duchu, w tej ciężkiej sytuacji. Bardzo proszę o wsparcie dla mojej siostry, której świat zwalił się niecałe dwa tygodnie temu. I dziękuję wszystkim którzy już wsparli naszą zbiórkę lub zamierzają to zrobić. To dla nas ogromna pomoc. Każda złotówka się liczy– mówi Dominika, siostra Weroniki.

link do zbiórki: zrzutka.pl Weronika Płonka

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content