158 szkół odbyło „Podróże Małe i Duże”. Podsumowano pierwszą edycję międzynarodowego projektu.

   

Zakończono pierwszą edycję Międzynarodowego Projektu „Podróże Małe i Duże” 2022/2023. Za zajęcie pierwszego miejsca voucherem podróżniczym w wysokości 3000 zł, nagrodzono Szkołę Podstawową nr 368 im. Polskich Olimpijczyków z Warszawy. Drugie miejsce, a zarazem voucher podróżniczy w postaci biletów do Kopalni Soli w Wieliczce, zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Lipskiego z Lewkowa  z wielkopolski. Organizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Pierzchowie. Patronat honorowy objęła Gmina Gdów, która ufundowała także vouchery. O działaniach, jakie udało się zrobić w jego ramach mówiono łącząc się podczas video konferencji z uczniami nagrodzonych szkół. Pilotażową edycję projektu podsumowała jego autorka – Kinga Badura – Pysz, nauczycielka z Szkoły podstawowej w Pierzchowie. Słowa wdzięczności dla wszystkich uczestników skierowali Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz Grażyna Pogorzelczyk – Kluska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Pierzchowie. Na parę chwil sala widowiskowa Centrum Kultury w Gdowie stała się centrum video-konferencyjnym.

Dzięki waszemu zainteresowaniu, zaangażowaniu oraz chęci bycia częścią naszego projektu w debiutanckim roku, osiągnęliśmy wyniki, o których nie śmieliśmy nawet marzyć. W I edycji Międzynarodowego Projektu „Podróże Małe i Duże” wzięło udział 158 szkół, w tym 21 szkół polonijnych. Projekt dotarł do Anglii, Szkocji, Ukrainy, Czech, Litwy i Stanów Zjednoczonych. 3811 uczniów odbyło niezwykłą i pełną wiedzy, i przygód podróż. Wasze wsparcie i entuzjazm napędzają nas do dalszej pracy.  Razem tworzymy historię, w której podróże stają się narzędziem do odkrywania, uczenia i rozwijania się. Dziękujemy za to, że byliście częścią naszego niezwykłego startu!

– mówiła Kinga Badura – Pysz.

To jednak nie koniec przygody. Jak zapewnia jego autorka, druga edycja projektu będzie równie ciekawa jak pierwsza. Patronat honorowy nad nią objęli już Minister Edukacji Narodowej oraz Wójt Gminy Gdów. Zgłaszają się pierwsze szkoły.

Na ten moment zarejestrowało się już 160 szkół, w tym szkoły polonijne: 2 z Ukrainy, 7 z Irlandii, 3 ze Szkocji, 2 ze Stanów Zjednoczonych, 1 z Niemiec, 7 z Anglii, 1 z Francji i 1 z Brazylii

– wylicza, zapraszając kolejne szkoły do przystąpienia do projektu.

Jesteśmy gotowi na kolejne przygody, do dalszego rozwijania wiedzy o świecie poprzez edukację. Na podstawie Waszych opinii i doświadczeń, dokonujemy udoskonaleń, aby druga edycja była jeszcze bardziej inspirująca, interaktywna i edukacyjna. To będzie nasza wspólna podróż, w którą wkładamy całe serce. Już dziś zapraszamy do kolejnej odsłony naszego projektu!

– zachęca pani Kinga. 

Przypominamy, że nadrzędnym celem projektu jest rozwój czytelnictwa, ale także poznanie najważniejszych zabytków, zwyczajów, wydarzeń i postaci związanych z historią wybranych miast w Polsce i krajów na całym świecie i zachęcanie do poznawania życia mieszkańców wybranych krajów, ich kultury, języka, tradycji i zwyczajów. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu pod adresem: https://www.podrozemaleiduze.com.pl/wp-content/uploads/2023/08/Przewodnik-PODROZE-MALE-I-DUZE.pdf .  Zgłoszenia możliwe są do 30 wrześni br. 

Serdecznie gratulujemy Organizatorom i uczestnikom „Podróży Małych i Dużych”.

 

 

 

      

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content