11. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich – zgłoszenia do 3 września

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do wzięcia udziału w 11 edycji Małopolskiego Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 2-3 października 2021 r. Organizatorami przeglądu są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z s. w Karniowicach, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz współorganiztor Narodowy Instytut Kultury Dziedzictwa Wsi.

Głównym celem przeglądu jest popularyzacja i promocja dorobku artystycznego i kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich – jednej z najstarszych organizacji wiejskich, jakie funkcjonują obecnie w Polsce.

Przegląd ma charakter konkursu, adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń kobiecych z województwa małopolskiego oraz grup artystycznych wywodzących się z tych organizacji, przedstawicielek Lokalnych Grup.

Udział w konkursie jest okazją do zaprezentowania się i promocji dziedzictwa kulturowego swojego regionu. Zapraszamy więc wszystkie Panie oraz Panów z KGW do wzięcia udziału i zaprezentowania swoich aktorskich, kulinarnych, rękodzielniczych czy muzycznych umiejętności.

Uczestnicy wezmą udział w 3 konkursach obowiązkowych takich jak: Konkurs Potraw Regionalnych oraz  Konkurs Rękodzieła Artystycznego. Do wyboru będzie udział w Konkursie Tradycyjnych Scenek Obyczajowych czy Konkursie Pieśni Ludowych.

Kwalifikacje do udziału w przeglądzie odbywają się na podstawie rekomendacji Powiatowych Zespołów Dordztwa Rolniczego MODR w Karniowicach zgodnie z rejonizacją. Zaopiniowaną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 3 września 2021 na adres:

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz

z dopiskiem: Przegląd KGW

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Szczegółowe informacje znajdują się regulaminie przeglądu.

regulamin

karta zgłoszenia

źródło: https://modr.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content