Zwycięzcy Biegu Konstytucji 3 maja

W długi weekend na gdowskim rynku po raz VI startował Bieg Konstytucji 3 Maja. Organizatorzy w ten sposób zachęcają mieszkańców do aktywności na świeżym powietrzu oraz włączenia się w uroczystości o charakterze patriotycznym. Bieg wpisuje się w lokalne obchody  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym roku na stracie pojawili się biegacze m.in. z klubów „Gdów Proud Runners oraz „Klub Sportów Walki „Baca”. Co roku gościmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, Zręczycach , Bilczycach i Podstolicach oraz  Gimnazjum z Gdowa wraz z opiekunami: Mulik Dariusz, Cieżarek Michał, Marcin Ciebień, Anna Pilch.

Na starcie stanęło 185 uczestników. Najstarszym uczestnikiem biegu na dłuższym dystansie był 78-letni Zygmunt Malewski – członek wspierający Koła Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gdowie.

Na dystansie 2000 m jako pierwsi na mecie pojawili się: Kasprzyk Filip z Winiar i Emilia Zabdyr z SP Gdów. Drugie miejsce zajęli, wśród mężczyzn: Damian Klęsk z Gdowa, a wśród pań Paulina Nowak z Gimnazjum w Gdowie. Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Zabdyrowi ze Zreczyc i Marii Klęsk z Gdowa.

Po długim dystansie, 6000 m, zwycięzcami okazali się:

1 miejsce: Czyszczoń Bogdan z Zagórzan i Węglarz Agata z Łapanowa

2 miejsce: Jaskułowski Mieczysław z Warszawy i Ryś Magdalena z Łapanowa

3 miejsce: Mularz Jarosław z Bochni i Elżbieta Rudzińska z Jaroszówki

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content