ZUS zaprasza do udziału w konkursie

 „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” – to tytuł konkursu ogłoszonego przez ZUS, który jest częścią kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych. 

Zadaniem uczestników jest przedstawienie korzyści z posiadania konta i zachęcenie w pomysłowy sposób swoich bliskich seniorów do założenia rachunku bankowego oraz korzystania z niego na przykład przez internet.

Ta międzypokoleniowa współpraca jest świetną okazją do przekonania osób starszych, że internet i bankowość elektroniczna daje wiele korzyści oraz jest prosta, bezpieczna i wygodna.

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych. Muszą przygotować pracę – materiał informacyjny, który przedstawi zalety posiadania i korzystania z konta w banku przez seniorów. Do wyboru są cztery kategorie prac, w zależności od wieku i poziomu szkoły. Można je wykonywać indywidualnie lub zespołowo.

Na zgłoszenia czekamy do 12 listopada. Prace należy przesłać do 10 grudnia 2021 roku. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. złotych.

Prace można przygotować w czterech kategoriach:

  • plakat
  • komiks
  • film
  • infografika/materiał multimedialny

Powinny się one odnosić się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz ułatwienia życia codziennego osób starszych. Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu znajdziesz w regulaminie konkursu.

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na stronie: www.zus.pl/konkursbzb.

źródło: informacja prasowa, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, oddział w Krakowie

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content