Zostań Gigantem Programowania! Bezpłatny kurs w Wieliczce

„Większość rodziców zdaje sobie sprawę, że programista to zawód przyszłości. Mimo to, tylko 15% dzieci chodzi na zajęcia dodatkowe z programowania” – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji*.

Giganci Programowania wychodzą temu wyzwaniu naprzeciw, organizując siódmą już edycję darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży Koduj z Gigantami. Ich misją jest propagowanie idei nauki programowania, wspierania logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwijania kreatywności.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Ośrodek Edukacji Narodowej, Minister Cyfryzacji, Starosta Wielicki oraz czekamy na potwierdzenie od Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

Uczestnicy Koduj z Gigantami będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu, poznając środowiska takie jak Scratch, AppInventor, czy C#. Zajęcia będą się odbywać się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych, w grupach do 12 osób. 

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkoły podstawowej i średniej. Przewidzianych jest ponad 4000 miejsc dla uczestników na terenie całej Polski, a w Wieliczce w zajęciach będzie mogło wziąć udział ponad 100 osób.

Koduj z Gigantami w Wieliczce zaplanowane jest na weekend 19-20. września w szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Boguckiej 2 . Zapisy uczestników odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie www.kodujzgigantami.pl

* cyt. za: https://www.focus.pl/artykul/rodzicu-postaw-na-programowanie

 

O szkole Giganci Programowania:

Giganci Programowania to sieć innowacyjnych placówek, w których rozwijana jest umiejętność nieszablonowego rozwiązywania problemów poprzez naukę programowania. Doświadczeni programiści uczą dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat. Celem szkoły jest wychowanie znającego się na informatyce młodego człowieka, który w swobodny sposób będzie mógł funkcjonować w dzisiejszym, cyfrowym świecie.

Kontakt: Iza Poradowska / tel. 664 16 51 43 / iporadowska@giganciprogramowania.edu.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content