Zostały tylko niecałe dwa miesiące na złożenie deklaracji o źródłach ciepła w naszych domach

Każdy właściciel lub zarządca budynku w którym źródło ciepła zostało uruchomione przed 1 lipca ubiegłego roku, powinien pamiętać, że do końca czerwca 2022 r.  ma obowiązek złożyć deklarację o źródłach ciepła i spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Właściciele i zarządcy budynków, w których źródła ciepła i spalania paliw zostały uruchomione po 1 lipca 2021 r. na złożenie ankiety mają 14 dni od dnia uruchomienia. 

Deklaracje można złożyć w formie papierowej w Urzędzie Gminy Gdów lub w formie elektronicznej przez stronę internetową: www.ceeb.gov.pl .  Złożenie deklaracji jest obowiązkowe i musi to zrobić właściciel lub zarządca każdej nieruchomości, która posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW. Przypominamy, że obowiązek złożenia deklaracji wynika z Ustawy, a brak złożenia deklaracji będzie się wiązał z nałożeniem kary finansowej

– czytamy na stronie Gminy Gdów. 

 Regulacje dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku zostały sformułowane w rozdziale 5a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2020 r. poz. 2127), którą można przeczytać TUTAJ. 

Zachęcamy zatem do terminowego złożenia tej obowiązkowej deklaracji. 

Źródło: Gmina Gdów. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content