Znamy laureatów etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Dziś w Centrum Kultury w Gdowie obradowało jury, które na podstawie nadesłanych nagrań wyłoniło laureatów etapu gminnego 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Uczestników oceniały: Elżbieta Matuszyk- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie, Barbara Rotter-Stankiewicz- redaktor Dziennika Polskiego i redaktor naczelny gazety Mój Gdów, Joanna Nalepa – polonistka, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W tym roku, ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia konkurs przeprowadzono w formie on-line. Łącznie nadesłano 43 prezentacje, w dwóch kategoriach: w Turnieju Recytatorskim i w Turnieju Wywiedzione ze Słowa. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII. 

Formuła on-line ma tę dobrą stronę, że widać, iż dzieci się mniej stresują, bo są w swoim środowisku naturalnym w domu lub szkole, więc spokojniej do tego podchodzą. Z drugiej strony jest ten minus, że miałyśmy w dwóch przypadkach wątpliwości czy uczestnicy nie wspomagali się tekstem, ale nie jesteśmy tego w stanie stwierdzić z całą pewnością– mówi Pani Barbara Rotter- Stankiewicz oceniająca dziś uczestników- Poziom był bardzo wyrównany, szczególnie wśród tych młodszych dzieci, bardzo trudno było wybrać kto był lepszy, stąd miejsca ex aequo. Wśród starszych też poziom był wyrównany choć jedna osoba, która wygrała, wybijała się najbardziej. Jeśli chodzi o dobór utworów to dominują wiersze sprzed paru pokoleń, zdarzają się oczywiście nowości, ale jest ich znacznie mniej, dominuje klasyka. Jak zwykle przeważały liczebnie dziewczynki, chłopców zawsze jest trochę mniej. Część uczestników znamy już z poprzednich edycji, to dzieci, które co roku biorą udział w konkursie.

Decyzją jury przyznano wyróżnienia i nagrody następującym osobom:

Turniej Recytatorski:

Kategoria klas I- III:

I miejsce Julia Małek (zgłoszona do etapu powiatowego)

II miejsce ex aequo Zuzanna Hyży (zgłoszona do etapu powiatowego) i Zuzanna Szostak (zgłoszona do etapu powiatowego)

III miejsce ex aequo Maria Nawalany (zgłoszona do etapu powiatowego) i Gabriela Grzesiak (zgłoszona do etapu powiatowego)

Wyróżnienia: Ewa Kowal (zgłoszona do etapu powiatowego), Hanna Wojas, Alicja Zaczyk

Kategoria klas IV- VIII:

I miejsce Liliana Chanek (zgłoszona do etapu powiatowego)

II miejsce ex aequo Radosław Kowalski (zgłoszony do etapu powiatowego) i Martyna Maciąga (zgłoszona do etapu powiatowego)

III miejsce ex aequo Maksymilian Jedynak (zgłoszona do etapu powiatowego) i Kinga Gajek (zgłoszona do etapu powiatowego)

Wyróżnienia: Magdalena Cielecka (zgłoszona do etapu powiatowego), Gabriela Kwinta

Wywiedzione ze słowa:

Kategoria klas I-III:

II miejsce Oliwia Strojna (zgłoszona do etapu powiatowego)

Kategoria klas IV- VIII

II miejsce Karolina Kołodziej (zgłoszona do etapu powiatowego)

Przeprowadzenie etapu powiatowego planowane jest w dniach 9-12 marca w Centrum Kultury w Wieliczce.

Uroczyste rozdanie dyplomów oraz nagród odbędzie się 26.02.2021 r. o godzinie 10.00 w Centrum Kultury w Gdowie. Organizatorzy proszą o przybycie wyłącznie laureatów, dyplomy za udział zostaną przekazane do szkół.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content