Znamy już datę festiwalu w Podolanach!

Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych wpisał się już na dobre w mapę wydarzeń kulturalnych na terenie naszej gminy.  W tym roku 18-go i 19-go czerwca spotkamy się przy scenie plenerowej w Podolanach już po raz czternasty.

Festiwal jest prestiżową imprezą – świętem osób niepełnosprawnych i ludzi, których powołaniem jest działanie i pomoc najbardziej potrzebującym. Pogłębia integrację osób niepełnosprawnych z ludźmi zdrowymi oraz upowszechniania zabawę jako najprostszy sposób na przełamywanie wszelkich barier międzyludzkich.

Ludzie zdrowi często nie zdają sobie sprawy z uzdolnień i wrażliwości twórczej osób niepełnosprawnych, dlatego Festiwal daje możliwość pokazania tych talentów. Ma on charakter integracyjny. Często niedocenieni i zepchnięci na margines życia społecznego ludzie niepełnosprawni czują się gorsi. Na scenie stają się bardziej wartościowi także w swoich oczach. Idea konkursu czyli rywalizacji dodatkowo mobilizuje ich do ćwiczeń, pracy nad sobą i rozwijania talentów.

Celem festiwalu jest zaprezentowanie twórczości artystycznej: wokalnej, form teatralnych, kabaretowych, i ruchu scenicznego osób niepełnosprawnych, a także zapewnienie uczestnikom wspaniałej, niezapomnianej zabawy ze zdrowymi artystami i wyjątkowymi gośćmi Festiwalu.
Z  roku na rok działania te wspierają media. W tym roku Mój Gdów będzie miał przyjemność dołączyć do grona patronów medialnych.

W czasie trwania Festiwalu będzie można nabyć rękodzieło wykonane przez osoby niepełnosprawne, które będzie wystawione na stoiskach w ramach „ Ogólnopolskich targów twórczości plastycznej i rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych- WTZ, ŚDS, DPS”.


Festiwal organizowany jest dzięki dotacjom uzyskanym z Powiatu Wielickiego oraz z PFRON-u, i oczywiście dzięki sponsorom. Organizatorzy zapewniają dużo atrakcji, zarówno dla uczestników Festiwalu jak i osób odwiedzających. Zapraszamy do Podolan.

Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego właśnie Fundacji z Podolan:

1procent fon

[Not a valid template]

Źródło: Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content