Zmiana sposobu pobierania opłat parkingowych

Jak informuje strona gdow.pl od 2 lipca br. nastąpi zmiana sposobu pobierania opłat parkingowych w strefie płatnego parkowania w ścisłym centrum Gdowa (w okolicy budynku Poczty, Krakowskiego Banku Spółdzielczego, Urzędu Gminy, Komisariatu Policji, Plant). Wysokość stawki opłat oraz obszar objęty strefą pozostaną bez zmian, natomiast płatności dokonywane będą przy użyciu parkomatu.

Urządzenie zostanie zlokalizowane pomiędzy siedzibą Krakowskiego Banku Spółdzielczego, a przystankiem autobusowym, z którego odjeżdżają busy do Bochni i Myślenic.

Przypominamy, że strefa płatnego parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 (za wyjątkiem świąt). Po uruchomieniu parkometru kierowca, w czasie do 10 minut od zaparkowaniu pojazdu, zobowiązany będzie do uiszczenia opłaty z góry za przewidywany czas postoju, a wydruk pobrany z urządzenia należy umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. Ponadto, istnieje możliwość uiszczenia opłaty abonamentowej miesięcznej (informacje: 12 251 41 66).

Za obsługę strefy płatnego parkowania odpowiada:
Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o.
Gdów 406, 32-420 Gdów
tel. 12 251 40 95

Poza strefą płatnego parkowania, w najbliższych okolicach Rynku, postój samochodów możliwy jest w następujących ogólnodostępnych lokalizacjach:
1. parkingi w sąsiedztwie Kościoła,
2. plac postojowy za remizą OSP Gdów,
3. plac gminny przy ul. Młyńskiej (naprzeciw Kliniki Pięknego Ciała),
4. parkingi przy puntach handlowych i usługowych (dla klientów).

Źródło: gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content