Złote sztafety z Gdowa w Mistrzostwach Powiatu Wielickiego

Na początku października bieżącego roku w Parku Mickiewicza w Wieliczce odbyły się eliminacje powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych  dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003 i młodsi) Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Na starcie stanęło osiem sztafet dziewcząt i chłopców w grupie młodszej i po dziewięć sztafet w grupie starszej, reprezentujących 5 gmin powiatu wielickiego (łącznie 340 uczniów).

Zgodnie z regulaminem Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, zespół składał się z dziesięciu reprezentantów jednej szkoły, na dystansach: 800m-dziewczęta, 1000m- chłopcy, a awans do zawodów wojewódzkich uzyskają po dwa najlepsze zespoły z powiatu wielickiego w każdej kategorii.

Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta chłopców młodszych ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, która zdobyła złote medale i tytuł Mistrzów Powiatu Wielickiego, pozostawiając za sobą ekipy z SP Niepołomice i SP Lady Sue Ryder Niepołomice.

Natomiast wśród  dziewcząt młodszych  sztafeta z Gdowa musiała uznać wyższość drużyny z SP SMS Wieliczka, zdobywają tym samym srebrne medale i tytuł Wicemistrzyń Powiatu Wielickiego.

Za to sztafeta dziewcząt starszych nie dała żadnych szans swoim rywalkom i z dużą przewagą zdobyła złote medale i tytuł Mistrzyń Powiatu Wielickiego, pokonując ekipy z SP Niepołomice i  SP Koźmice Wielkie.

Warto też nadmienić o starcie sztafety chłopców starszych, która na ostatnich metrach uległa drużynie ze Sławkowic, zajmując ostatecznie wysokie czwarte miejsce.

W złotej sztafecie chłopców młodszych startowali: kapitan Radosław Sroka, Jan Bubula, Antoni Pisarski, Oskar Nowak, Krystian Gomółka, Antoni Ponisz, Kamil Ruman, Adrian Kulig, Karol Kulig, Filip Woźniak, Grzegorz Klęsk.

Złota sztafeta dziewcząt starszych to: Emilia Chanek, Joanna Gocał, Zuzanna Leśniak, Karolina Majewska, Paulina Nowak, Maja Ponisz, Aneta Tokarz, Martyna Trela, Zuzanna Zając, Natalia Ziółkowska, Julia Małek.

Opiekunami młodych biegaczy podczas zawodów powiatowych byli  Dariusz Mulik, Janusz Bagiński, Wojciech Szewczyk, Dorota Kasprzyk, natomiast medale, puchary i dyplomy dla najlepszych sztafet  ufundował organizator zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content