Złote medale dla drużyn z Gdowa

W Parku Mickiewicza w Wieliczce  w dniu 26 kwietnia odbyły się powiatowe eliminacje  w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

W zawodach  wystartowało 150 młodych biegaczy z pięciu gmin Powiatu Wielickiego, którzy rywalizowali w czterech grupach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt  i chłopców, gdzie zespół składał się z: 4 uczniów/uczennic – grupa młodsza 2007 – 2008 oraz 4 uczniów/uczennic – grupa starsza 2005 – 2006.

Dziewczęta biegały na dystansie 800m, zaś chłopcy na dystansie 1000m. W biegu ze startu wspólnego, suma punktów na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decydowała o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej. Tylko zwycięzca z każdej kategorii wiekowej awansował do Finału Wojewódzkiego.

Bezkonkurencyjne okazały się drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej z Gdowa, którzy w grupie starszej jak i młodszej zdobyły złote medale i tytuł Mistrza Powiatu Wielickiego.  Szczególnie grupa starsza pokazała swoją moc, gdyż w pierwszej piątce znalazła się cała drużyna, ze zwycięzcą biegu Jakubem Nowakiem i brązowym medalistą Janem Pisarskim. Natomiast  grupa młodsza chłopców na swój sukces zapracowała świetnym finiszem (Antoni Pisarski zajął drugie miejsce), który będzie miał decydujące znaczenie podczas zawodów wojewódzkich w połowie maja w Nowym Targu.

Drużyna chłopców starszych biegała w składzie: Jan Pisarski, Krystian Spytek, Jakub Nowak, Kacper Tatko, zaś zespół chłopców młodszych reprezentowali:  Antoni Pisarski, Jan Bubula, Filip Woźniak oraz Karol Kulig (rocznik 2009!).

Organizatorem zawodów powiatowych był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, a medale, puchary i dyplomy dla najlepszych „przełajowców” wręczał Dyrektor MOS Pan Grzegorz Siemieniec.

  

źródło: Gminny Szkolny Związek Sportowy w Gdowie

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content