Zgłoś się do V EDYCJI KONKURSU zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! Moja Poezja Moja Ojczyzna

Organizatorzy zapraszają do piątej już edycji konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”. W tym roku uczestnicy będą śpiewać na cześć polskich poetów i kompozytorów. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez wykonanie utworów nawiązujących do bohaterów narodowych, ważnych wydarzeń historycznych, piękna Ziemi Ojczystej oraz życia i obyczajów Polaków. Konkurs ma również na celu popularyzację utworów muzycznych będących dziedzictwem kulturowym narodu polskiego, promowanie polskich poetów i kompozytorów, poszerzenie znajomości historii i kultury polskiej dzięki warstwie tekstowej piosenek, a także rozwijanie pasji i talentów młodzieży poprzez promocję młodych wykonawców biorących udział w konkursie.

Serdecznie zapraszam młodych Małopolan do udziału w jubileuszowej V edycji konkursu „zaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ”, organizowanego pod hasłem „Moja Poezja – Moja Ojczyzna”. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i z roku na rok kapituła ma coraz trudniejsze zadanie przy wyborze finalistów. Tą edycją chcemy zwrócić uwagę młodzieży na wybitnych polskich poetów i kompozytorów, którzy poprzez swoją twórczość podnosili na duchu naród w trudnych chwilach. To również doskonała okazja do uczczenia przypadającej w tym roku 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek czy 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które były lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Niech zabrzmią polskie pieśni i wzniecą dumę z Niepodległej!

– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

O specyfice tego wyjątkowego konkursu mówi także prezes kopalni.

Co roku młodzi artyści dostarczają nam wielu wzruszeń i zachwytów. Niecierpliwie wyglądam tegorocznych obrad konkursowej kapituły oraz koncertu laureatów, który zgodnie z tradycją odbędzie się w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Po raz kolejny małopolscy uczniowie zaśpiewają Niepodległej na podziemnej scenie i przypomną nam, dorosłym, czym jest patriotyzm – szczery, radosny, a czasem zadumany, uderzający w najbardziej wrażliwe struny. Cieszę się, że konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” przyciąga tak wielu uczestników. Najlepszych spośród nich będziemy oklaskiwać już 9 listopada podczas uroczystego koncertu w komorze Warszawa. Serdecznie zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w piątej jubileuszowej edycji konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”

– zachęca Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.

Do udziału w konkursie zaproszeni są soliści oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki lub pieśni w nowej aranżacji. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej. Lista utworów rekomendowanych znajduje się TUTAJ.  

Najlepsze zespoły i soliści wystąpią w Koncercie Finałowym w Kopalni Soli „Wieliczka” a na Laureatów biorących udział w Konkursie czekają cenne nagrody!

 

Terminy
Zgłoszenia uczestników konkursu mogą dokonać szkoły podstawowe oraz podmioty działające w społecznościach lokalnych typu: domy kultury, chóry parafialne, ogniska muzyczne.

Termin nadsyłania projektów: 4.10.2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres mailowy zaspiewajityniepodleglej@muw.pl przesyłany za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików, np. www.wetransfer.com lub za pomocą konta w chmurze (Dropbox, Onedrive, dysk Google). Podczas wysyłki pliku utworu pocztą elektroniczną z tego samego adresu email należy dostarczyć pozostałe dokumenty, a wysyłany plik oznaczyć tytułem konkursu, nazwą podmiotu zgłaszającego i kategorią konkursową. Liczy się data wpływu do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Prezentacja laureatów Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Koncertu Finałowego Konkursu w dniu 9 listopada 2022 r., w Kopalni Soli „Wieliczka”. W przypadku wprowadzenia zakazu dotyczącego organizacji zgromadzeń i imprez na mocy przepisów szczegółowych Koncert Finałowy nie odbędzie się, a nagrody zostaną przekazane laureatom.

Regulamin
Wszystkie informacje dotyczące Konkursu znajdują się w załącznikach.
zał. nr 1 do Regulaminu
Zał. nr 2 do Regulaminu_ZGODA_NA_UDOSTĘPNIANIE_WIZERUNKU
Zał. nr 3 ZGODA NA uczestniczenie dziecka w Konkursie
Zał nr 4. Zgłoszenie podmiotu

Kapituła Konkursu

  • Wojewoda Małopolski,
  • Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.,
  • Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o.,
  • Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce,
  • Dyrektor Wykonawczy Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.,
  • Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A.,
  • Dyrektor Biura Wojewody,
  • II Zastępca Dyrektora Biura Wojewody,
  • Małopolski Kurator Oświaty,
  • Przedstawiciel Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Patronaty honorowe

Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita
Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pan Paweł Nowak

Kontakt

Informacje o konkursie można uzyskać w Biurze Wojewody, tel. 12 39 21 119, 12 39 21 111 e-mail: zaspiewajityniepodleglej@malopolska.uw.gov.pl; oraz w Biurze Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., tel. 12 278 73 82, e-mail: konkurs@kopalnia.pl.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Organizatora TUTAJ.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content