„Zdążyć przed rakiem”- zaproszenie na bezpłatne spotkanie online z onkologiem

Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza w Tarnowie realizuje edukacyjny Program onkologiczny pn: „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszania umieralności na nowotwory w Małopolsce”.

Bezpłatne spotkanie edukacyjne i wykład związany z problemem chorób nowotworowych „Zdążyć przed rakiem”, poprowadzi znany i ceniony lekarz onkolog Pani dr Maria Srebro-Stańczyk przy wsparciu Pani dr n. med. Anny Kornaś i pielęgniarki onkologicznej Pani Katarzyny Stefańskiej. W trakcie spotkania będzie również możliwość zadawania pytań

Spotkania odbędą się 03.11.2021r w godzinach 13:30 – 14:15 oraz 05.11.2021r w godzinach 13:00 –13:45

LINK do spotkań: https://szpitallukaszatarnow.webex.com/meet/przechytrzycraka

Program skierowany jest do wszystkich dorosłych mieszkańców województwa małopolskiego, którzy chcą poznać najczęstsze objawy nowotworów, nauczyć się obserwować swoje ciało i wzmocnić swoją wrażliwość onkologiczną. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Choroby nowotworowe są, po chorobach układu krążenia, drugim pod względem częstości zabójcą Polaków. Dotychczasowe trendy epidemiologiczne wskazują, że w obecnym stuleciu wysuną się na pierwsze miejsce wśród zgonów w Unii Europejskiej i w Polsce. Większości z nich możemy zapobiegać poprzez zmianę szeroko pojętego stylu życia z dotychczasowego antyzdrowotnego (papierosy, brak ruchu, niezdrowa dieta, unikanie badań przesiewowych) na prozdrowotny. Znajomość wczesnych objawów raka pozwoli wcześnie go rozpoznać i skutecznie leczyć.

Uwierzmy, że mimo wszystko, nasz los może się znaleźć w naszych rękach.  

źródło: Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content