Zborczyce: dzięki mieszkańcom pożar udało się zdławić w zarodku

1 listopada, tuż po godzinie 7 druhowie z OSP Pierzchów zostali zadysponowani do pożaru stodoły w Zborczycach. Jak wynikało ze zgłoszenia w stodole znajdowały się zwierzęta. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że nadpaleniu uległa instalacja elektryczna oraz kilka desek. Dzięki mieszkańcom pożar udało się zdławić w zarodku, gdyż zagasili go przed przybyciem pierwszych zastępów. 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, sprawdzenia miejsca pożaru kamerą termowizyjną i przekazaniu obiektu zdarzenia właścicielom. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Na miejsce pożaru przybyli: OSP Pierzchów, OSP w Trąbkach, OSP Wiatowice, OSP Szczytniki, JRG Wieliczka oraz Policja.

 

Kilka dni wcześniej, 28 października druhowie OSP Gdów zostali zadysponowani do pożaru kontenera na cmentarzu parafialnym w Gdowie.Po przybyciu na miejsca zastano pożar śmieci w metalowym kontenerze. Działania na miejscu polegały na ugaszeniu, przelaniu oraz przegrzebaniu zawartości kontenera. Dodatkowo wnętrze zostało sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej. Działania na miejscu trwały około 30 minut.

źródło: FB OSP Pierzchów, FB OSP Gdów, 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content