Zbiórka Krwi w Gdowie już 2 lipca

Centrum Wolontariatu w Podolanach przy współpracy z Gminą Gdów, Centrum Kultury i OSP Gdów 2 lipca organizuje kolejną zbiórkę krwi.

Wszystkich dawców krwi zapraszamy do Centrum Kultury w Gdowie 2 lipca w godzinach: 9.00-13.00, gdzie czekać będą na Was pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Za moment rozpoczynają się wakacje, to okres, w którym zapotrzebowanie na krew rośnie. Krew to najcenniejszy lek, którego w żaden sposób nie można wyprodukować, można polegać tylko na dawcach. Dlatego nie bądź obojętny. Jeśli tylko możesz przyjdź 2 lipca i oddaj krew.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL, np.:

  • dowód osobisty,
  • legitymację studencką,
  • prawo jazdy,
  • paszport,
  • dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Zobacz także:

kto może oddać krew?

Honorowy Dawca Krwi

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content