Zbieraj nakrętki- to naprawdę pomaga

Zbiórki nakrętek cieszą się popularnością od kilku lat. Z pieniędzy otrzymanych za przekazane nakrętki refundowane są m.in zabiegi rehabilitacyjne, leczenie czy wózki inwalidzkie. To akcje charytatywne, do których może włączyć się każdy. W każdym domu znajdziemy plastikowe nakrętki, choćby przy wodzie mineralnej czy mleku. Naprawdę niewiele trzeba, aby pomóc. Wystarczy przynieść zebrane nakrętki do wyznaczonego miejsca. Obecnie zbiórkę prowadzą druhowie z OSP Gdów. Przed remizą w Gdowie ustawione jest metalowe serce, do którego można wrzucać nakrętki.

Na swym fanpage’u druhowie przyznają, że pomysł powstania serca zrodził się w ich głowach już dawno, jednak teraz w dobie pandemii, zaczął dojrzewać ze zdwojoną siłą, bowiem przez zamknięcie szkół i przedszkoli wiele osób zostało pozbawionych możliwości oddawania nakrętek w placówkach oświatowych.  Przy współpracy z Panem Sławomirem Wroną powstało duże, metalowe serce. W pracę włączyła się też firma Autoblachen Marek Kurzydym oraz Lakiernia Proszkowa z Dobczyc. 

Pierwsze dni akcji pokazały, że odzew się bardzo duży, nie tylko serce się szybko zapełnia, ale niektórzy zostawili pod sercem całe worki nakrętek. Oby tak dalej. Dochód z akcji charytatywnej będzie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. 

Czy taka pomoc działa?- zapytaliśmy mieszkankę Zręczyc, mamę 11-letniego Stasia.

Syn jest po opieką Fundacji „Zdążyć z pomocą” i to właśnie przez tą organizację trafiają do nas pieniążki ze zbiórek nakrętek. Pieniędzy za oddane nakrętki nie dostajemy do ręki, wszystko jest nadzorowane i dokumentowane przez Fundację.  Teraz np. mamy dofinansowane dojazdy na rehabilitację, a proszę mi uwierzyć, że jak jeździmy dzień w dzień przez 6 tygodni do Radziszowa, to jest to dla nas spory wydatek. Pieniądze z tych zbiórek mogą być także przeznaczone na pokrycie kosztów rahabilitacji czy sprzętu medycznego. Proszę mi uwierzyć, że dla rodziców, którzy cały czas muszą zapewnić dziecku leczenie, ćwiczenia, potrzebne materiały opatrunkowe czy  medyczne, to każda pomoc jest niezwykle cenna. Dlatego apeluję i proszę, nie wyrzucajcie nakrętek do kosza, bierzcie udział w organizowanych akcjach, bo to naprawdę pomaga.

 

zdj. OSP Gdów:

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content