Zarejestruj się online na test na COVID-19

Podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem?  Wypełnij formularz online i sprawdź, czy kwalifikujesz się do testu.

Jeśli źle się czujesz, wejdź na stronę: https://form.www.gov.pl/ankieta/610604/stop-covid-formularz.html i wypełnij formularz online. System określi, czy kwalifikujesz się do testu. Jeśli tak – otrzymasz zlecenie na test z konkretną datą. To nowe, duże udogodnienie dla pacjentów.

Kto może skorzystać z formularza?
Formularz wypełniają osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia się koronawirusem.
Jak działa usługa
1. Wchodzisz na stronę: https://form.www.gov.pl/ankieta/610604/stop-covid-formularz.html.
2. Odpowiadasz na zadane pytania.
3. System sprawdza, czy kwalifikujesz się na test.
4. Jeśli tak – kontaktuje się z Tobą konsultant Domowej Opieki Medycznej. Konsultanci pracują 7 dni w tygodniu od 8:00 do 18:00. Formularz złożony po 18:00 jest rozpatrywany następnego dnia.
5. Otrzymujesz zlecenie na test.
6. Otrzymujesz SMS, wysłany z systemu eKolejka, z proponowanym miejscem oraz godziną testu. Dzięki temu unikniesz kolejki w punkcie wymazowym.
7. Jeśli nie udasz się na test we wskazanym miejscu i terminie, możesz skorzystać z dowolnego innego punktu pobrań. Wtedy jednak obowiązuje Cię kolejka.

Poszukaj odpowiedniego dla siebie mobilnego punktu wymazowego.
Wynik testu możesz sprawdzić również na swoim koncie w Internetowym Koncie Pacjenta.

Jeśli otrzymasz zlecenie na test, zostaniesz automatycznie objęty kwarantanną. Pozytywny wynik testu zmienia kwarantannę na izolację domową. Negatywny wynik testu zwalnia Cię z kwarantanny.

Masz pozytywny wynik
Pozytywny wynik oznacza, że jesteś zakażony koronawirusem. Skontaktuj się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), który oceni Twój stan zdrowia i ustali leczenie. Umów się z lekarzem na teleporadę. Możesz także skorzystać z monitoringu w ramach Domowej Opieki Medycznej.

Zlecenie na test w kierunku COVID-19 nadal może wystawić każdy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz lekarz nocnej pomocy lekarskiej.

źródło: https://pacjent.gov.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content