Zaproszenie na wystawę plenerową

Każdego, kto chciałby się wybrać w niezwykłą, nostalgiczną i pełną wspomnień podróż do starego Gdowa seniorzy z gdowskiego UTW zapraszają 1 maja br. na gdowskie Planty na wystawę plenerową „Zatrzymana chwila – archiwalne fotografie Gdowa”.

Wystwa będzie łączyć archiwalne fotografie Gdowa i jego mieszańców wykonane podczas świąt i rodzinnych uroczystości, ale i w codziennych sytuacjach. Będzie można na niej odnaleźć domy, których już nie ma; ulice tak trudne dziś do rozpoznania i uśmiechnięte twarze ludzi, które magiczna moc fotografii zatrzymała w kadrze na zawsze. 

Wystawa jest z pewnością niewielkim wycinkiem wszystkich archiwalnych materiałów jakie są w posiadaniu mieszkańców i być może doczeka się kontynuacji, jeśli tylko zechcą oni udostępnić swoje rodzinne pamiątki. 

Wernisaż wystawy: 1 maja br. (środa) godz. 16:00
Gdowskie Planty

Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach i działający w jej strukturach gdowski Uniwersytet III Wieku jest w trakcie realizacji projektu grantowego „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 .
Jednym z elementów zadania jest właśnie organizacja wystawy plenerowej archiwalnych zdjęć Gdowa w ramach zadania „Zakup systemu wystawienniczego do promocji atrakcji turystycznych Gminy Gdów oraz zorganizowanie wystawy plenerowej „ZATRZYMANA CHWILA”
Zdjęcia zostały zebrane przez seniorów z gdowskiego Uniwersytetu III wieku, zeskanowane, a następnie opracowany został scenariusz wystawy. Wystawa będzie liczyć 10 dwustronnych plansz w formacie 150 x100 cm i zostanie zamontowana w zakupionym na ten cel systemie wystawienniczym.

źródło: FB Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content