Zaproszenie do włączenia się do akcji „Róża Bożego Miłosierdzia” – w sobotę o godz. 13:00 na Rynku w Krakowie

W najbliższą niedzielę – 24 kwietnia, będziemy obchodzić Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Dzień wcześniej, w sobotę na godzinę 13:00, już 12. raz Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie zaprasza do spotkania z Jezusem Miłosiernym, organizując na Rynku Głównym w Krakowie akcję „Róża dla Jezusa Miłosiernego”. Współorganizatorem wydarzenia jest proboszcz gdowskiej parafii Ks. Bogusław Seweryn. Po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią taniec zostanie wykonany na krakowskim rynku Głównym bez obostrzeń sanitarnych.  

Gdy zostałem opiekunem Diakonii Bożego Miłosierdzia, Ruchu Światło Życie Archidiecezji Krakowskiej zastanawialiśmy się jak wypełnić ten apel Ojca Świętego o ogłoszeniu Orędzia o Bożym Miłosierdziu. Padł taki pomysł, by w przeddzień święta Miłosierdzia Bożego, tym, którzy przybywają na Rynek naszej Ojczyzny, ale też Europy – rynek w Krakowie, na którym są osoby często z różnych stron świata – o tym miłosierdziu powiedzieć. Wymyśliliśmy takie wydarzenie: Róża dla Jezusa Miłosiernego, które ma 3 części – taniec, modlitwa i świadectwo; wyjście do ludzi i zaproszenie ich na Święto Bożego Miłosierdzia

– mówi ksiądz Bogusław Seweryn, obecny proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Gdowie, jeden z inicjatorów akcji. Całość nagrania, przygotowanego przez Agape TVP, promującego tegoroczne wydarzenie można zobaczyć na filmie TUTAJ.

Akcja „Róża dla Jezusa Miłosiernego” powstała z inicjatywy Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia oraz ksiądz Bogusław Seweryn, proboszcz z Parafii Narodzenia NMP w Gdowie.  Jak wyglądała zeszłoroczna akcja można zobaczyć na filmie TUTAJ.

W imieniu Organizatorów także zapraszamy na to niezwykłe Wydarzenie!

Źródło: AGAPE TVP, Młodzi Archidiecezji Krakowskiej. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content