Zaproszenie do udziału w Rodzinnym Białym Marszu

W niedzielę, 17 października kolejny raz wyruszy Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici. Po wieczornej Mszy Świętej, która odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej pielgrzymi wyruszą na trasę, by przejść drogę, którą w 1948 roku pokonał Ksiądz Karol Wojtyła, idąc na swą pierwszą parafię.

Ok. godziny 20:15 w Niegowici na Pielgrzymów czekał będzie poczęstunek przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Następnie uczestnicy Marszu zostaną powitani w kościele przez chór „Tutte le Corde”. Po występie chóru odbędzie się premiera prezentacji „Śladami pamięci” poświęconej postaci Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość zakończona zostanie Apelem Jasnogórskim.

Dla uczestników Rodzinnego Białego Marszu organizatorzy zapewniają powrotny transport do Gdowa. Autobusy odjadą z Niegowici po Apelu Jasnogórskim. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą lampionów, świec i maseczek.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Gdów, Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zapraszają do udziału młodzież szkolną, dorosłych, seniorów i całe rodziny.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content