Zaproszenie do udziału w „Gdowskim Orszaku Trzech Króli” oraz w konkursie na najładniejszy strój orszakowy

Organizatorzy: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Jaroszówce serdecznie zapraszają Mieszkańców, społeczności szkolne, grupy kolędnicze, organizacje społeczne oraz wolontariuszy chcących włączyć się w przygotowanie Orszaku na „Gdowski Orszak Trzech Króli”- Dzień dziś wesoły” –  6 stycznia 2022 r.

Na to wyjątkowe wydarzenie szczególnie zaproszone są osoby w strojach regionalnych, królewskich, wojowników, dwórek, aniołków i pastuszków. Organizatorzy zachęcają do ubrania się w kolory danego orszaku.

Mieszkańców z parafii z Gdowa zachęcamy do udziału w niebieskim Afrykańskim Orszaku Króla Baltazara, z niegowickiej parafii do zielonego Azjatyckiego Orszaku Króla Melchiora, natomiast z parafii Jaroszówka oraz pozostałych miejscowości do czerwonego Europejskiego Orszaku Króla Kacpra.

Na uczestników Orszaku czekać będą śpiewniki, balony oraz korony.

Chętni mogą pobrać APLIKACJĘ MOBILNĄ NA TELEFON Z TEKSTAMI KOLĘD TUTAJ.

O godzinie 14:30 z trzech miejsc w Gdowie jednocześnie wyruszą 3 orszaki:

– Orszak Afrykański Króla Baltazara wyruszy z Gminnej Hali Sportowej w Gdowie, będzie szedł ulicami Lekarską, Młyńską i Łapanowską; 

– Orszak Azjatycki Króla Melchiora wyruszy z hotelu Oriza w Gdowie i przemaszeruje ulicą Bocheńską;

– z kolei Orszak Europejski Króla Kacpra, z miejsca zbiórki przy Targowisku „Mój Rynek” w Gdowie, przemaszeruje ulicą Łapanowską.

Połączone orszaki będą podążać do stajenki, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi, na placu przy Urzędzie Gminy w Gdowie.

Więcej informacji o Gdowskim Orszaku Trzech Króli 2022 można przeczytać  TUTAJ. 

***

Jednocześnie Centrum Kultury w Gdowie zaprasza do udziału w KONKURSIE ON-LINE NA NAJPIĘKNIEJSZY STRÓJ „GDOWSKIEGO ORSZAKU TRZECH KRÓLI” Gdów 2022. 

Przedmiotem konkursu jest wykonanie i zaprezentowanie na fotografii przebrania wybranej postaci, według własnego pomysłu z materiałów ogólnie dostępnych w kolorystyce nawiązującej do danego orszaku. Konkurs adresowany jest do dzieci i osób dorosłych. Odbędzie się w formule on-line w dwóch kategoriach: dorośli (zgłoszenie indywidualne lub grupowe) oraz dzieci (zgłoszenie indywidualne lub grupowe). Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zdjęcie prezentujące strój, w którym uczestnik/uczestnicy wystąpią podczas Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2022 r.  Na zwycięzców czekają sympatyczne pluszowe zwierzątka z różnych kontynentów: słoń, baranek, pantera, małpki, wilk czy wąż oraz gry planszowe „Mędrcy Świata Monarchowie i „Droga do Betlejem”.

Więcej informacji o konkursie można przeczytać TUTAJ. 

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content