Zaproszenie do sprzątania Raby 3 kwietnia 2022 r.

„Przyjaciele Raby” jak co roku wspólnie z gminami Gdów i Dobczyce organizują wiosenną akcję sprzątania naszej rzeki.  Tegoroczna miała odbyć się w najbliższą niedzielę 3 kwietnia 2022 r., ale ze względu na niesprzyjającą pogodę „Przyjaciele Raby” przełożyli termin sprzątania na 24.04.2022 r.

Organizatorzy zapraszają do indywidualnego zbierania śmieci wzdłuż brzegów Raby i w wodzie, a na zakończenie zapraszają na ognisko.

– To już 17-ty rok odkąd od 2006 wspólnie z gminami Gdów i Dobczyce sprzątamy Rabę. Nie osiadamy jednak na laurach i ponownie zwracamy się o pomoc w wiosennym zadbaniu o naszą ulubioną rzekę. Będziemy wdzięczni, jeśli, jak co roku, dostarczą nam Państwo rękawiczki i worki oraz po akcji odbiorą odpady z wyznaczonych miejsc. Tradycyjnie spotykamy się o 10:00 w Dobczycach przy starym moście oraz pod nowym mostem w Gdowie, skąd rozjedziemy się na inne odcinki Raby. Po akcji zjeżdżamy się pod nowy most w Gdowie na wspólne ognisko. Zapraszamy do licznego udziału. Niech uprzątnięta Raba umila nam odpoczynek cały 2022 rok – zachęca w imieniu wszystkich Przyjaciół Raby pan Paweł Augustynek Halny.

Zebrane odpady można pozostawić w workach pod nowym mostem w Dobczycach (na prawym brzegu od strony strefy przemysłowej) oraz w Gdowie przy starym moście, na lewym brzegu przy koszach na śmieci obok promenady. Jeśli ktoś nie da rady w niedzielę, może posprzątać w sobotę i zostawić worki we wspomnianych miejscach.

Worki i rękawice będzie można odebrać o godz. 9:30 w Dobczycach na parkingu przy starym moście, obok Szkoły Podstawowej Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego.

Więcej na temat planowanego wydarzenia można przeczytać TUTAJ. 

Zachęcamy do udziału!

Źródło: „Przyjaciele Raby”. 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content