Zapraszamy na wernisaż malarstwa i minikoncert fortepianowy

W sobotę 1 września o godzinie 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Joanny Nalepy do Centrum Kultury w Gdowie. Artystka zajmuje się  malarstwem i rysunkiem oraz działalnością dydaktyczną (jest autorką  autorskich warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży, prowadzi również zajęcia z metodyki edukacji artystycznej oraz estetyki). W 2010 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom z malarstwa u Profesora Romualda Oramusa  w ISAP  w Krakowie. Jest również absolwentką Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się symboliką wanitatywną i sztuką sepulkralną zarówno chrześcijańską jak i innych obszarów kultury. Tworzy w różnych stylach i konwencjach poszukując własnej symboliki wanitatywnej. Na terenie gminy Gdów dała się poznać prowadząc warsztaty plastyczne w Placówce Wsparcia Dziennego w Zagórzanach, w ramach projektu Centrum Kultury w Gdowie „Akcja: Sztuka bez barier” oraz będąc uczestnikiem jury konkursów plastycznych i literackich Ck – art w 2016 i 2017 roku.

 

Ważniejsze cykle malarskie: Obecność- nieobecność  2007/8, Epitafium 2010, Pojazdy 2015-17, Przechodząc 2016/17 i Pejzaż ”wabi –sabi”  2015/17

Wystawy:

  • 2018- Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Rajska. Kraków- Ogrody 2018– wystawa zbiorowa
  • 2018- Muzeum Opactwa Benedyktynów- Benedyktyński Instytut Kultury- Przechodząc( w. indywidualna)
  • 2018- Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Rajska. Kraków Cisza –pejzaż wabi –sabi( w .indywidualna)
  • 2017- Sopocki Dom Aukcyjny – 70,68.67 Aukcja Młodej Sztuki- wystawa  przedaukcyjna  (Warszawa)
  • 2015- Galeria „Krypta u Pijarów”- Pojazdy( Kraków) ( w. indywidualna)
  • 2012- Miejski Ośrodek Kultury Czchów- Miejsca(Czchów- wystawa zbiorowa)
  • 2011-Centrum Kultury Gdów -„anna@ joanna.pl”(Gdów- Anna Suchoń, Joanna Nalepa)
  • 2010-Galeria KiK – Epitafium– (Kraków) ( w. indywidualna)

W czasie wernisażu swój minirecital fortepianowy zaprezentuje Elwira Utracka- Mazur, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu Profesor Marioli Cieniawy. Laureatka i uczestniczka konkursów w tym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w St. Maur des Fosses we Francji – zdobywczyni Grand Prix oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Enschede w Holandii. Solistka i kameralistka. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Jonathana Anera, profesora Akademii Muzycznej w Berlinie, prof. Jurgena Webera z Akademii Muzycznej w Monachium, prof. Alessandrę Brusci z Akademii Muzycznej w Bolzano. Na co dzień nauczyciel fortepianu w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Gdowie oraz Zespołu Państwowych szkół muzycznych w Bochni. Prezes chóru Tutte le Corde. Miłośniczka muzyki francuskiej i rosyjskiej, piosenki aktorskiej, muzyki  lat 20-tych i 30-tych oraz jazzu.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content