Zaplanuj wiosenne wycieczki

Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, na słońce, soczystą zieleń, kwiaty i… wiosenne wycieczki. Co jakiś czas na portalu Mój Gdów, także z Waszym udziałem, zamieszczamy propzycje na rodzinne wypady, i te w najbliższą okolicę, i te nieco dalej. Przypomnijmy sobie choćby cykl „Aktywnie z Lilką i Ulką” (np: Beskid Śląski- zobacz tutaj) czy wyjazdowe propozycje Pani Klaudii z Krakuszowic (np: Włochy na trzy dni ).

Dziś proponujemy wycieczkę całkiem blisko, bo do Dobczyc. Sezon rusza od 2 kwietnia.

Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach prezentuje znacznie odświeżoną ofertę turystyczno-edukacyjną Muzeum Regionalnego (Zamek i Skansen Dobczyce).

Na pewno najbardziej wyczekiwaną atrakcją roku będzie na nowo otwarty Skansen Drewnianego Budownictwa Ludowego, a w nim aż 8 nowych wystaw muzealnych ! Poza zwiedzaniem indywidualnym i grupowym oferujemy także raz w miesiącu: czasowe prezentacje obiektów, otwarte spotkania tematyczne, zorganizowane zwiedzania tematyczne. Ponadto dwa razy w sezonie zorganizujemy dla państwa spotkania ze świadkami przeszłości. Mamy też specjalną niespodziankę. W 2019 r. odbędzie się „I Dobczycka Noc Muzeów” !

W wyremontowanych, zabytkowych budynkach skansenu będą mogli państwo skorzystać z przystanków własnej aktywności, gier terenowych, multimediów oraz aplikacji na telefon.

(Zadanie realizowane wraz z Gmina i Miasto Dobczyce, w ramach projektu„SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.)

Również w murach zamku królewskiego przygotowaliśmy moc atrakcji. Będą to dwie nowe ekspozycje muzealne, w tym jedna o stałym charakterze. Udało się także przeprowadzić reorganizację naszych zbiorów archeologicznych. W związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej od września 2019 r. będzie można podziwiać wystawę „Wojna i okupacja na ziemi dobczyckiej 1939-1945”, przy okazji przygotowaliśmy cykl lekcji muzealnych związanych z tym zagadnieniem. Planujemy też panel naukowy (konferencję) z udziałem cenionych historyków.

Więcej informacji w folderze poniżej oraz na http://zamek.dobczyce.pl/…/oferta-na-sezon-2019-nowe-atrak…/.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content