Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ponadto sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. m.in instytucji kultury.
Oznacza to zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wernisaży oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, zamkniecie muzeów dla zwiedzających oraz zawieszenie zajęć w placówkach szkolnictwa artystycznego wszystkich stopni. (źródło:https://www.gov.pl/web/edukacja/, https://www.gov.pl/web/kultura).
W związku z tym informujemy, że:
–zawieszono zajÄ™cia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkoÅ‚ach i placówkach oÅ›wiatowych:
12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
od 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół
-odwłonane zostały zajęcia pozalekcyjne, zajęcia w budynkach użyteczności publicznej, treningi:
Centrum Kultury w Gdowie wraz z świetlicami i Gminna Hala Sportowa od jutra (12.03.2020) odwołują wszystkie zajęcia organizowane w tych budynkach. Odwołane zostają także wszystkie zajęcia pozalekcyjne organizowane w salach gimnastycznych, budynkach szkolnych i innych budynkach komunalnych.
W planowanych terminach nie odbędą się następujące wydarzenia:
Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (planowany na 14.03.2020)
Zbiórka Krwi (planowana na 22.03.2020)
XI Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży CK-art. (planowany w dniach 23-27.03.2020)
O wszelkich zmianach informacje będą zamieszczane na stronach instytucji oraz na naszym portalu.
Ponadto, władze samorządowe zwracają się z prośbą o ograniczenie do minimum wizyt w miejscach użyteczności publicznej np. instytucjach, punktach usługowych i handlowych, gdzie są duże skupiska ludzi.