ZAGRAJĄ KONCERT PO SĄSIEDZKU. Chóry z Czech i z Gdowa zapraszają na koncert 27 maja do Gdowa.

Chóry z Czech i z Gdowa wystąpią na wspólnym koncercie w sobotę 27 maja 2023 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. „Po sąsiedzku” zaśpiewają Tutte le Corde z Gdowa i jego goście Pěvecké sdružení Martinů Třinec, z Czech, stąd koncert nie może się nazywać inaczej niż „…A je to po sąsiedzku” właśnie.  Na uczestników czekać będzie słodka niespodzianka. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

To już kolejny raz kiedy mamy przyjemność gościć w gdowskim Centrum Kultury naszych czeskich przyjaciół i podziwiać kunszt ich śpiewu. Poprzednio słuchaliśmy koncertu w gdowskim kościele i było pięknie i poważnie. Tym razem zaprezentują się na scenie Centrum Kultury w sobotę 27 maja o godzinie 18.00. A skoro „…A je to po sąsiedzku” to pewnie będzie wesoło i  będzie się działo! 

– zachęcają chórzyści z Tutte le Corde.

Historia czeskiego chóru rozpoczęła się w 1955 roku. Od prawie 50 lat Chór prowadzi p. Václav Štývar i pod jego kierownictwem zdobył wiele krajowych i międzynarodowych nagród. Główną misją chóru jest kontynuowanie wieloletniej tradycji w regionie i poza nim, a przede wszystkim dawanie ludziom radości i artystycznych wrażeń. Podobe idee przyświecają gdowskiemu Tutte le Corde, który działa od w Centrum Kultury w Gdowie od 2006 rok, zrzeszając miłośników śpiewu  w różnym wieku, których łączy muzyczna pasja i pragnienie dzielenia się muzyką z innymi. W repertuarze posiada: pieśni patriotyczne i ludowe, utwory klasyczne i rozrywkowe, kolędy i pastorałki. Koncertuje  podczas lokalnych uroczystości, jak również w całej Polsce i za granicą. Założycielką i dyrygentką chóru jest Elżbieta Gawryszewska. Misją chóru  jest rozwijanie wokalnych pasji i dzielenie się pięknem chóralnej muzyki ze słuchaczami. Więcej na stronie  www.tuttelecorde.pl .

Patronat medialny nad koncertem objął portal „Mój Gdów”. 

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania koncertu „po sąsiedzku”!

 

Źródło: Opis Pěvecké sdružení Martinů Třinec, z Czech na podstawie: https://www.psmtrinec.cz/en . 

Foto: Centrum Kultury w Gdowie, Pěvecké sdružení Martinů Třinec .

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content