Zadbaj o siebie, zrób bezpłatne badanie cytologiczne

W najbliższy wtorek – 6 listopada, w godz.14-17 zapraszamy panie w wieku 25-59 lat na bezpłatne badanie cytologiczne do Szpitala Żeromskiego. Bezstresowo, bez kolejek badamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 14-17. Apelujemy szczególnie do Pań, które  nie miały badania cytologicznego w ciągu ostatnich trzech lat.

Cytologię wykonujemy za darmo i bez skierowania w ramach populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia pacjentki mogą umówić termin wizyty osobiście lub pod numerem tel. tel. 12 622 94 17.

Cytologia to bezpieczne i bezbolesne badanie. Pozwala na wykrycie nie tylko wczesnych postaci raka szyjki macicy, ale także stanów, które nie leczone mogą doprowadzić do powstania nowotworu. Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów. Jego rozpoznanie jest możliwe tylko dzięki cytologii.

Każda kobieta powinna wykonać cytologię co trzy lata, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. W Polsce każdego roku na raka szyjki macicy zapada 4 tys. kobiet (10 dziennie).Połowa z nich umiera dlatego, że zbyt późno zgłosiły się do lekarza.

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content