Zaczytane Przedszkole

Przedszkole Samorządowe w Gdowie otrzymało tytuł i certyfikat „Zaczytanego przedszkola” przyznany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola serdecznie dziękują wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację zadań konkursowych i tym samym przyczynili się do otrzymania certyfikatu.

W okresie od września 2020r. do stycznia 2021r. przedszkole uczestniczyło w konkursie pt. „Zaczytane przedszkole” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach działań konkursowych w  przedszkolu odbyło się mnóstwo wydarzeń zmierzających do rozwoju czytelnictwa dzieci w wieku przedszkolnym. W czasie trwania konkursu wykonywano zadania ustalone w regulaminie. Do zadań należało:

  1. Zorganizowanie „Rodzinnego Dnia Czytania Bajek”.

Aktywność ta cieszyła się ogromnym powodzeniem we wszystkich grupach wiekowych. Rodzice przesyłali zdjęcia i filmiki przedstawiające Rodzinny Dzień Czytania Bajek. Niektórzy zaangażowali w to działanie całe rodziny.

  1. Wykonanie przez dzieci „Wielkiej Księgi Rodziny”.

Przedszkolaki chętnie podjęły działania w ramach tego zadania. Tematyka zadania była im bardzo bliska dlatego też bardzo łatwo było im się zaangażować w to zadanie.

  1. Zorganizowanie domowej księgarni/biblioteki.

Wychowankowie Przedszkola chętnie zaangażowali się w to zadanie. Na fotografiach przesłanych przez rodziców można było zauważyć, że w zabawach udział wzięli, przedszkolaki, ich rodzice, a nawet  rodzeństwo. Rodziny świetnie bawiły się w bibliotekę czy księgarnię.

  1. Wykonanie książeczki ,,Moja wymarzona książka”.

Wiele radości sprawiło dzieciom wykonanie ich wymarzonych książek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonały swoje  książeczki. Była to dla nich wspaniała zabawa.

  1. Zorganizowanie przez przedszkolaków i ich rodziców „Domowego Dnia Postaci z Bajek”.

Dnia 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, z tej okazji, zaproponowano rodzicom przedszkolaków, aby zorganizowali w swoich domach „Domowy Dzień Postaci z Bajek”. Było to święto dla małych i dużych, jak można było zaobserwować na przesłanych fotografiach. Przedszkolaki przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek, niektórzy z pomocą rodziców zrobili strój swojego ulubionego bohatera. Kilkoro rodziców aktywnie zaangażowało się i sami też przebrali się za bajkowe postacie. Święto to było wspaniałą zabawą dla dzieci oraz wspaniałą formą spędzenia czasu z rodziną. Zaś dla dorosłych był świetną okazją, aby przypomnieć sobie swoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa.

  1. Zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza i księgarza.

W ramach tego zadania starsze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę i księgarnię, co też wpłynęło na rozwój zainteresowań czytelniczych dzieci.

  1. Pozostałe zadania skierowane były do koordynatora konkursu.

Opracowanie programu rozwoju kompetencji czytelniczych dzieci przedszkolnych oraz udział w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym”. Na podstawie sprawozdań i zdjęć przesłanych do jury organizatorzy konkursu oceniali wykonanie poszczególnych zadań. Wszystkie zadania zostały wykonane na maksymalną ilość punktów.

źródło: Przedszkole Samorządowe w Gdowie

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content