Zachęcamy do udziału w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

Już ponad stu przedszkolaków z naszej gminy otrzymało w Gminnej Bibliotece Publicznej darmową „Wyprawkę Czytelniczą”. Zestaw, który składa się z książeczki dla dziecka, broszury dla rodzica, zakładki oraz „Karty Małego Czytelnika” otrzymują dzieci w wieku 4-6 lat. Działanie realizowane jest w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Dzieci chętnie odbierają wyprawki, w ciągu trzech dni wydaliśmy ich już ponad 100. Nowością są wyprawki w wersji ukraińskiej. Wierzymy, że pomogą one dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami! Ilość zestawów jest ograniczona, zachęcamy zatem najmłodszych do odwiedzania naszej biblioteki i odbierania wyprawek – informują pracownicy.

Dodatkowo najaktywniejsi czytelnicy mają szansę zdobyć dyplomy „Małego Czytelnika”. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do biblioteki i wypożyczyć książkę. Każde wypożyczenie to jedna naklejka. Dyplom otrzymuje dziecko, które uzbiera ich dziesięć.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – powiedział Umberto Eco, wybitny współczesny pisarz. Ale kto czyta dziecku książki – żyje poczwórnie.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie

 

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content