Z życia szkół: światowy dzień tabliczki mnożenia, wycieczki, jesienne poszukiwania…

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z naszych szkół. W ubiegłym tygodniu działo się naprawdę wiele.

Pierzchów

30.09.2016r. klasy III-VI wzięły udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Obchody te były poprzedzone tygodniowymi przygotowaniami, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia zarówno w szkole jak i w domu z rodzicami. Klasa III podczas zajęć lekcyjnych sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 50. Kilku osobom udało się zdać egzamin, a więc bezbłędnie wykonać wszystkie zadania. Otrzymali oni pamiątkowy certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Klasy IV-VI obchody ŚDTM rozpoczęły „śpiewającą” tabliczką mnożenia. Następnie uczniowie poznali technikę mnożenia „na palcach” przez liczby 6, 7, 8 , 9 oraz 10. Po wzajemnym przepytaniu i powtórzeniu tabliczki przystąpiliśmy do egzaminu. Egzaminy były przeprowadzane w trzech dwuosobowych komisjach, w skład których wchodził jeden Egzaminator z kl.IV i jeden Egzaminator z kl.VI. Podczas zabawy swoją wiedzę sprawdzali kolejno wszyscy uczniowie. Oczekując natomiast na spotkanie z Egzaminatorami rozwiązywali Oni różnorodne łamigłówki, w których należało wykazać się oczywiście…znajomością tabliczki mnożenia. Większość z nich zdała egzamin pozytywnie i otrzymała Certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Do zabawy włączyła się również Pani Dyrektor wraz z Nauczycielami.

[Not a valid template]

 Natomiast 28 września klasa II uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. O godz. 9:00 w Teatrze Groteska dzieci zapoznały się ze spektaklem pt. „Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach”. Była to historia niezwykłej odmiany losu Kopciuszka gnębionego przez złą macochę i przyrodnie siostry. Piosenki, kolorowe kostiumy i piękne lalki podnosiły atrakcyjność spektaklu. Tytułową bohaterkę spotyka nagroda za jej pracowitość, cierpliwość i życzliwość dla świata. Następnie uczniowie pojechali do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Zwiedzali eksponaty, które mogli zobaczyć z bliska i poznać ich historię przekazaną w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób przez przewodnika. Były to m.in. samoloty, helikoptery, silniki czy elementy ubioru pilota. Dużą frajdą było również to, że każdy miał możliwość poczuć się pasażerem, czy pilotem wchodząc na pokład np. samolotu rządowego Jak-40. Do szkoły dzieci wróciły pełne wrażeń i bogatsze w nowe doświadczenia.

[Not a valid template]

Gdów

Jak corocznie pod koniec września w szkole została zorganizowana przy współudziale Rady Rodziców zbiórka makulatury. Akcja jest jednym z etapów całorocznego konkursu szkolnego EKOKLASA. Rodzice, uczniowie oraz nauczyciele z wielkim zapałem i entuzjazmem przynosili makulaturę zapełniając nią cały kontener.  W tym roku szkolnym uratowaliśmy od wycięcia około 68 drzew! Zebraliśmy około 4 ton papierowych odpadów. Każda tona makulatury ratuje od wycięcia 17 drzew. Pierwsze miejsce zajęła klasa Ib, gdzie przypadło 40 kg makulatury na 1 ucznia. Gratulujemy.

Jaroszówka

30 września uczniowie klas 0-3 wybrali się do Bochni, aby zobaczyć na deskach „Oratorium” spektakl „Calineczka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Sztuka na motywach baśni Hansa Christiana Andersena wzbudziła zainteresowanie najmłodszych, a gra aktorska sprawiła, że na widowni często wybuchały salwy śmiechu. Przedstawienie poprzedziły krótkie warsztaty aktorskie.

[Not a valid template]

W Zręczycach jesiennie

W dniu 26 września br. Pani Jesień zaprosiła do wspólnej zabawy uczniów klasy 0 „a”. W liście, który dzieci od niej otrzymały, zachęciła je do wyjścia na podwórko, aby tam wspólnie poszukiwać znaków nowej pory roku. Dzieci z dużą ciekawością odszukiwały pozostawione przez Jesień koperty i bez trudu poradziły sobie z umieszczonymi w nich zadaniami. Na koniec każdy uczestnik zabawy otrzymał medal Odkrywcy Jesieni.

Natomiast przedszkolaki z oddziału 0”b” przystąpiły do zespołowej pracy plastycznej pt: „Pani Jesień”. Zajęcie to przyniosło dzieciom wiele radości z pracy w grupie. Podopieczni nauczyli się, że bardzo ważny jest indywidualny wkład każdego z nich w powstanie całości pracy. Wszyscy byli zadowoleni ze wspólnie osiągniętego rezultatu, po czym wyruszyli na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak nowej pory roku. Dzieci zauważyły opadłe już orzechy włoskie, jabłka, a nawet grzybki wśród traw. Po powrocie do sali przedszkolnej, dzieci pięknie ją udekorowały znalezionymi na spacerze i przyniesionymi z domu darami jesieni.

29 września roku klasa V „b” zorganizowała ognisko klasowe w Zręczycach na terenie posesji Rodziców jednej z uczennic. Uczniowie wraz z wychowawczynią wybrali się na ognisko w miejsce, z którego roztacza się piękna panorama innych wzniesień Pogórza Wiśnickiego i szczytów Beskidu Wyspowego. Pogoda tego dnia bardzo dopisała i wszyscy spędzili ten czas bardzo przyjemnie. Po dotarciu na miejsce, wspólnymi siłami rozpalono ognisko i rozpoczęło się pieczenie kiełbasek. Gdy już wszyscy się posili i odpoczęli, zaczęły się wspólne gry i zabawy. Dzieci grały w piłkę i zjeżdżały ze zjeżdżalni. Ostatnim punktem były wspólne zabawy przy ognisku, takie jak: „Co robisz?”, „Tworzenie wspólnej historii”. Spotkanie przy ognisku dało uczniom wiele radości, o czym świadczył powrót do szkoły ze śpiewem na ustach.

[Not a valid template]

źródło:  www.spzreczyce.szkolnastrona.pl,  www.spjaroszowka.szkolnastrona.pl,  www.spgdow.szkolnastrona.pl,  www.sppierzchow.gdow.pl

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content