Z życia szkół… Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

Miniony tydzień we wszystkich szkołach był obchodzony bardzo uroczyście, a to wszystko za sprawą 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tradycyjnie, jak co roku w Gminie Gdów z okazji Narodowego Święta Niepodległości 9 listopada odbył się  już VI Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej  zorganizowany przez  Publiczną Szkołę Muzyczną I st. w Gdowie oraz Szkołę Podstawową im. Św. Jana Kantego w Gdowie. Udział w nim wzięli uczniowie ze wszystkich Szkół Podstawowych oraz Przedszkoli z terenu Gminy Gdów. Występy były piękne, wzruszające i poruszające serca do patriotyzmu. W ramach podziękowania za tak piękne podtrzymywanie tradycji i świadectwo patriotyzmu Zastępca Wójta Gminy Gdów –  Grzegorz Piętak wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy za udział oraz słodycze.


Szkoła Podstawowa w Bilczycach

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie odśpiewali Hymn Polski, a także pieśni patriotyczne. Każdą z występujących na scenie klas odróżniał piękny indywidualny kotylion barwach narodowych. Było uroczyście i patriotycznie.


 

Szkoła Podstawowa w Gdowie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w SP w Gdowie odbyły się uroczyste apele, podczas których uczniowie odśpiewali Hymn Polski, a także pieśni patriotyczne takie jak: „Przybyli ułani”, „Ojczyzna”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Kadrowa”, „Pierwsza Brygada”, „Marsz, marsz Polonia”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Szkołę przyozdobiono dekoracjami nawiązującymi symboliką i barwami do Narodowego Święta Niepodległości. Młodsze dzieci podczas zajęć zrobiły kwiaty, kotyliony i flagi w barwach narodowych, a starsze dzieci wykonywały prezentacje multimedialne o tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz napisały krótkie wypracowanie – „Co to znaczy być patriotą?”. Najlepsza prace zostały zaprezentowane podczas uroczystego apelu.

 

Szkoła Podstawowa w Jaroszówce

Podczas VI Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej szkołę reprezentował mały zespół dziewcząt przygotowany przez pana Dawida Idzika. Zespół w składzie: Lena Kruszyna, Amelia Przeździęk, Kornelia Łosiowska i Amelia Kowalczyk zaśpiewał wzruszającą piosenkę „Warszawskie dzieci”. Gratulujemy pięknego świadectwa patriotyzmu!


 

Szkoła Podstawowa w Książnicach

9 listopada uczniowie klasy szóstej w składzie: Gabriela Kwinta (pianino), Lena Kural (śpiew), Dominika Kozik (śpiew), Karol Paruch (akordeon), Filip Kilijański (śpiew) i Adrian Topka (śpiew) godnie reprezentowali szkołę w  VI Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Uczniowie przepięknie zaprezentowali patriotyczną pieśń pt. „Ułani, ułani”. Gratulujemy pięknego świadectwa patriotyzmu!

10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów klasy IV.  Podczas uroczystości odśpiewano Hymn Polski oraz zaprezentowano liczne występy. Uczniowie deklamowali wiersze, śpiewali patriotyczne pieśni, był koncert pianistyczny, zagrał zespół muzyczny w towarzystwie chóru, a na koniec odbył się test wiedzy na temat obchodzonego święta, który zakończył się sukcesem. Uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. Gratulujemy wiedzy i pięknego świętowania tak ważnego dla Polski dnia!


11 listopada harcerze, zuchy i poczet sztandarowy ze SP w Marszowicach wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przed Mszą Świętą w Nigowici, harcerki udekorowały uczestników uroczystości biało-czerwonymi kokardkami, a następnie podczas oficjalnych uroczystości w Pierzchowie harcerze pełnili wartę przy pomniku gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz na kopcu. Dziękujemy za piękną służbę i postawę patriotyzmu podczas gminnych obchodów jednego z najważniejszych dni dla naszej Ojczyzny.

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w szkole odbył się również uroczysty apel, podczas którego uczniowie odśpiewali Hymn Polski, a także pieśni patriotyczne. Nie zabrakło oczywiście strojów nawiązujących barwami i symboliką do tak ważnego dla Polaków święta. Było uroczyście i patriotycznie.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel, podczas którego zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby wspólnie odśpiewali Hymn Polski oraz inne pieśni patriotyczne. Aby upamiętnić tradycje i ważne dla Polski wydarzenia uczniowie ubrali się w stroje nawiązujące barwami do kolorów narodowych, a także w regionalne stroje ludowe.

„Obchody 11 listopada – święta Odzyskania Niepodległości to nasz szacunek dla tych wielkich, nierzadko bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.”  – tak brzmiały słowa wypowiedziane i wyśpiewane podczas apelu upamiętniającego rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w SP w Niegowici.


11 listopada społeczność SP w Pierzchowie wzięła udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji  Ojczyzny w kościele parafialnym w Niegowici, po czym nastąpił przejazd do Pierzchowa, gdzie nastąpiło poświęcenie odnowionego pomnika gen. J.H.Dąbrowskiego, Patrona SP w Pierzchowie. Uczniowie przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony drogom Polaków do odzyskania utraconej wolności oraz historii powstania  Mazurka Dąbrowskiego. Po jakże pięknym akcie patriotyzmu wszyscy mogą być pewni, że wiedzą czym jest niepodległość.

Szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” – W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w ramach finału akcji „Szkoła do hymnu”, o symbolicznej godz. 11.11 uczniowie wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”


10 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Wiatowicach odbyła się Wieczornica Patriotyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz 115-lecia szkoły, którą rozpoczęto tradycyjnie staropolskim zwyczajem-polonezem. Następnie uczniowie recytowali wiersze znanych poetów i wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne. W tym dniu wspominano ważne wydarzenia historyczne, od utraty wolności przez Polskę, po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r. Na zakończenie zaprezentowano wspomnienia o szkole, z okazji jej jubileuszu 115-lecia, która dostarczyła wielu wzruszeń i emocji.


 

Szkoła Podstawowa w Winiarach

9 listopada uczennica klasy VII  – Lena Kasprzyk godnie reprezentowała szkołę w  VI Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Zaśpiewała utwór Marka Grechuty pt. „Wolność”. Gratulujemy pięknego świadectwa patriotyzmu!

10 listopada o godz. 11:11 w szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, podczas którego cała społeczność szkolna wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.  W akcie świadectwa patriotyzmu wspólnie odśpiewano hymn narodowy.  Było uroczyście, a w powietrzu unosił się Duch Patriotyzmu. Nie zabrakło również barw narodowych, które podkreślały patriotyczny charakter niepodległej Polski.


Szkoła Podstawowa w Zręczycach

9 listopada uczniowie z klasy V „a” i V „b” godnie reprezentowali szkołę w  VI Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Obie grupy przygotowała p. mgr Hanna Dziewońska. Gratulujemy pięknego świadectwa patriotyzmu!

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada odbył się w szkole uroczysty apel, podczas którego zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby wspólnie odśpiewać Hymn Polski oraz inne pieśni patriotyczne. Aby upamiętnić tradycje i ważne dla Polski wydarzenia przygotowano program artystyczny oraz dekoracje w barwach narodowych.

11 listopada przedstawiciele SP ze Zręczyc wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji  Ojczyzny w kościele parafialnym w Niegowici, po czym nastąpił przejazd do Pierzchowa, gdzie nastąpiło poświęcenie odnowionego pomnika gen. J.H.Dąbrowskiego, a także występ artystyczno-muzyczny, po którym uczniowie zapewne już wiedzą, czym jest niepodległość.


Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach

10 listopada o godz. 11:11 Przedszkolaki wspólnie odśpiewały Hymn Polski, biorąc tym samym już kolejny raz udział w akcji „SZKOŁA DO HYMNU”. Były barwy narodowe, była flaga Polski, a w sali panował duch patriotyzmu.

„W ten sposób chcemy włączyć społeczność przedszkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.” – pisze na swojej stronie Przedszkole.


Źródło i zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron szkół oraz Gmina Gdów.

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content