Z życia szkół i przedszkoli: odwiedziny Świętego Mikołaja, ale nie tylko…

Ubiegły tydzień w szkołach i przedszkolach minął pod znakiem odwiedzin Świętego Mikołaja. Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z wizyt gościa, który przyniósł tak wiele radości uczniom i przedszkolakom.

[Not a valid template]

Wizyty Świętego Mikołaja nie były jedynymi wydarzeniami w życiu szkół w ubiegłym tygodniu. Zobaczmy, co jeszcze ciekawego robili nasi uczniowie:

Zręczyce:

Dnia 1 grudnia br. oddziały przedszkolne 0 „a’ i 0 „b” odwiedził specjalny gość – pani pielęgniarka Urszula Skowronek.
Pani Ula w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca, jaka jest trudna, a jednocześnie jak wiele przynosi radości. Nasz gość zaprezentował dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśnił do czego służą. Pielęgniarka pokazała strzykawki, igły, kroplówki, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, maski tlenowe, glukometr i wiele innych ciekawych narzędzi. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze również dzięki misiowi – pacjentowi, który dzielnie poddawał się zabiegom. Zajęcia uświadomiły dzieciom jak ważny jest zawód pielęgniarki, i że absolutnie nie należy się jej bać.

[Not a valid template]

Pierzchów:

Godzina Kodowania” („The Hour of Code”) to międzynarodowa akcja organizowana przez fundację Code.org. Jej celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do nauki kodowania.
W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypadł na 05-09 grudnia. Jednak w „Godzinie Kodowania” można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu.
Do tej międzynarodowej akcji, już po raz drugi, dołączyli również nasi uczniowie. Szóstoklasiści od początku roku szkolnego pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą zarówno algorytmiki jak i wizualnego programowania w Scratch’u, czego efektem były napisane przez nich m.in. proste programy użytkowe oraz gry komputerowe. Dodatkowo podczas „The Hour of Code” sprawdzili oni swoją wiedzę i umiejętności poprzez oficjalną stronę fundacji. Uczniowie wykonywali „programistyczne” zadania wraz z ulubionymi postaciami z kreskówek. Każdy z nich pracował indywidulanie, w swoim tempie, pomagając sobie wzajemnie. Do tej zabawy włączyła się również część uczniów z klasy piątej.
Nasi czwartoklasiści od września 2016r. uczestniczą w kole programistycznym „Programować każdy może” oraz w kuratoryjnej innowacji pedagogicznej z zakresu programowania (podczas zajęć komputerowych). Podczas koła uczniowie poznają tajniki programowania w Baltie i trzeba przyznać, że… radzą sobie świetnie! Również oni dołączyli się do tegorocznej Godziny Kodowania, co sprawiło im wiele radości.

[Not a valid template]

Szczytniki:

Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej  akcji Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, zainicjowana w 2012 roku.

W naszej szkole projekt „Czytajmy Razem” realizowany jest od 2015r. Czytaliśmy teksty baśni i legend związanych z naszym regionem.

W projekcie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Uczniowie klasy VI oraz Nauczyciele czytali naszej społeczności szkolnej wybrany utwór. Finałem projektu była wystawa prac plastycznych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Długosz, pani Katarzynie Adamczyk, pani Agnieszce Filipowskiej a także panu dyrektorowi Wojciechowi Biernatowi za udział i piękne czytanie dla nas legend.

Dziękuję również uczniom: Danielowi, Filipowi, Dominikowi, Krystianowi, Piotrowi, Angelice i Otylii.

Podsumowaliśmy również konkurs ortograficzny „o pióro Szkolnego Mistrza Ortografii”.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach klas są:

Kl.II

  • 1 miejsce – Faustyna Zagórska
  • 2 miejsce –Przemysław Kuchnik
  • 3 miejsce – Jan Gicala

KL.III/IV

  • 1 miejsce – Angelika Filipek
  • 2 miejsce – Kacper Turecki
  • 3 miejsce – Milena Gaj, Natalia Wcisło

Kl.V/VI

  • 1 miejsce – Mateusz Kuchnik
  • 2 miejsce – Apolonia Miszczyk
  • 3 miejsce – Oliwia Nawłatyna, Piotr Bułat

Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii otrzymała Angelika Filipek za 100% poprawność w pisowni.

Wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym dla klasy I na ilustrację do utworu Janiny Porazińskiej otrzymali: Mateusz Prochwicz, Krzysztof Szczurek, Klara Zaręba.

Serdeczne gratulacje i zapraszam za rok.

Dziękuję wsparcie naszego projektu i nagrody Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szczytnikach.

Organizator akcji: Renata Król – Wcisło

Gdów:

Uczniowie klasy II a, II b i III a zakończyli cykl 10 wyjazdów na basen do Proszówek. Grupa liczyła

41 uczniów, którzy w każda środę wspólnie z wychowawcami wyruszali spod szkoły na basen, aby tam pod okiem czterech instruktorów doskonalić naukę pływania.

Wielu uczniów bardzo ładnie opanowało umiejętność pływania. Był to również dla nich relaks. Dzieci miały zapewniony czas na inne atrakcje takie jak zabawy w wodzie, grę w piłkę na wodzie, zjeżdżalnie i inne. Nasi uczniowie cały czas w czasie pobytu na basenie prezentowali wzorową postawę. W krótkim czasie od pierwszego wyjazdu wykazali się samodzielnością i zaradnością w samoobsłudze w szatniach basenowych, co nam nauczycielom dawało poczucie satysfakcji.

[Not a valid template]

źródło: SP Szczytniki, www.sppierzchow.gdow.pl/, www.spmarszowice.edupage.org/,  www.spgdow.szkolnastrona.pl/, www. spzreczyce.szkolnastrona.pl/, SP Jaroszówka, www.spbilczyce.edupage.org/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content