Z życia szkół i przedszkoli…

Zapraszamy na ostatni przedwakacyjny wpis z cyklu „Z życia szkół…”. 

Przedszkole w Gdowie

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie przedszkola przez dzieci z grupy: Krasnale oraz Niezapominajki.

21 czerwca był wyjątkowym dniem dla dzieci z grupy Krasnale oraz z grupy Niezapominajki z Przedszkola Samorządowego w Gdowie. W tym dniu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz pożegnanie przedszkola. Szczególnymi gośćmi tej uroczystości byli rodzice, pani Dyrektor Urszula Janicka, grono pedagogiczne oraz personel administracyjno-obsługowy przedszkola. Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas gość honorowy, pani Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty – Julita Natkaniec. Po powitaniu gości, dzieci zaprezentowały występ artystyczny: zatańczyły poloneza, zagrały na instrumentach utwór „Marsz Radetzky`ego”, odegrały krótkie przedstawienie o Kubusiu Puchatku, które było przeplatane tańcem angielskim „Specknerin” i różnymi piosenkami z repertuaru przedszkolaka. Recytowały wiersze dziękując tym samym Dyrekcji, gościom honorowym, wychowawcom oraz całemu personelowi przedszkola za ten wspaniały czas. Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów ukończenia przedszkola. Absolwentom życzymy samych sukcesów w szkole oraz spokojnych i udanych wakacji.

Jaroszówka

Dzieci z klas 0a, 0b i 1 ze szkoły w Jaroszówce na wiosnę posadziły sadzonki roślin, które następnie plewiły, podlewały i doglądały. Na zakończenie roku szkolnego uczniowie zebrali dorodne zbiory, z których z pomocą koleżanek i kolegów z klas 2 i 3, przygotowali pyszne pachnące kanapki. Świeże warzywa prosto ze szkolnego ogródka sprawiły, iż wszystko zniknęło ze stołu.

Gdów

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewnego deszczu i chłodu), w sobotę 17 czerwca 2017 r na stawach przy ulicy Cegielnianej, odbył się Wędkarski Turniej Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Gdów.

Naszą szkołę reprezentowali: Albert Kowalik z klasy VI c, Kamila Kowalska z klasy IV a oraz Antoni Ponisz z klasy III c. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zdobył I miejsce.

Gratulujemy uczestnikom!

 Zręczyce

III miejsce Michała Wiśniowskiego z kl III b w II Wędkarskim Turnieju Dzieci i Młodzieży o Puchar Wójta Gminy Gdów – 17.06.2017 r.

Wyprawa klasy 0 „b” na łąkę

W minionym tygodniu dzieci z oddziału 0”b” doświadczyły żywej lekcji przyrody. Po wspólnych rozmowach i wymianie doświadczeń na temat roślin i zwierząt, które można spotkać w ekosystemie, jakim jest łąka, przyszła pora na bezpośrednią  obserwację. Po przybyciu na pobliską polanę przedszkolakom udało się odnaleźć takie okazy jak: biedronka, dżdżownica, gąsienica, żuk, mrówka i wiele innych, które mogły obejrzeć z bliska, używając do tego szkła powiększającego. Wykorzystując przygotowane wcześniej ramki mogły „wybrać” najładniejszy fragment łąki, najładniejszy widok i wykonać zdjęcie. Również przedszkolna sala została ozdobiona bukietem z  pięknych polnych kwiatów nazbieranych podczas wyprawy.

Wyniki szkolnego konkursu prozdrowotnego pt.: „Moje zdrowie to skarb”

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV- VI.  Odbył się on w dwóch kategoriach: turniej wiedzy oraz konkurs na plakat i rymowankę o zdrowym odżywianiu. Test wiedzy pisało 22 uczniów. Sprawdzał on wiadomości dotyczące zasad prawidłowego odżywiania się. Prace plastyczne uczniowie wykonywali w trzyosobowych zespołach, a ich zadaniem było wymyślenie najciekawszego hasła-rymowanki o zdrowym odżywianiu oraz odpowiednie zilustrowanie tego hasła. Wykonano 7 prac plastycznych.

W turnieju wiedzy pierwsze miejsce zajęła Gabriela Gumułka z kl.IV

Konkurs na plakat i rymowankę: I miejsce: Oliwia Dobosz kl.Va, Oliwia Kaczmarczyk kl.Va, Nikola Obrał kl.Va

                                                                                                                                                                                         

Pierzchów 
Klasa II na pikniku przy Kopcu

Niegowić

Przedszkolaki w Urzędzie Gminy

 W poniedziałek 19 czerwca 2017r., „Żabki” i „Sówki” udały się na wycieczkę do Urzędu Gminy w Gdowie. Na dzieci oczekiwał już wójt gminy Pan Zbigniew Wojas, który pomino swych licznych obowiązków znalazł czas, aby przyjąć dzieci i oprowadzić je po najważniejszych miejscach w Urzędzie.

Dzieci zwiedziły salę plenarną, gdzie akurat trwało posiedzenie. Za zgodą Pana Wójta nastąpiła chwila pajdokracji, przedszkolaki miały okazję decydować i głosować.

W dalszej części nasze maluchy odwiedziły gabinet naszego Włodarza (gdzie otrzymały upominki), rozmawiały z sekretarzem gminy Panem Józefem Zającem i skarbnikiem gminy Panią Katarzyną Lisowską.

Zwieńczeniem spotkania było zaproszenie  do pobliskiej lodziarni, gdzie delektując się pysznymi lodami mogliśmy swobodnie porozmawiać z Panem Wójtem o pomysłach, życzeniach i marzeniach przedszkolaków.

Pożegnaliśmy Pana Wójta piosenką o tym, że nasza Gmina to nasz „bezpieczny dom”.

Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

wychowawczynie:  Kostecka Ewa, Perkowska Barbara

 

 Szczytniki

Klasa III na Zielonej Szkole w Radkowie – 19.06.2017- 23.06.2017.

Piękna pogoda, zapierające dech w piersiach widoki, niesamowite przeżycia, mnóstwo zabawy, trochę nauki  i mnóstwo zdjęć – tak wyglądała Zielona Szkoła w Radkowie. Oprócz nauki i zwiedzania ( Szceliniec, Błędne Skały, Kopalnia w Nowej Rudzie)  można było uczestniczyć w zajęciach z ceramiki, rękodzielnictwa, postrzelać z łuku, pograć w intercrosse, wspinać się na ścianie wspinaczkowej, popływać kajakiem, uczestniczyć w zajęciach geologicznych i wielu, wielu innych

źródło: http://www.spgdow.szkolnastrona.pl/, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/, http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl/,  http://spszczytniki.szkolnastrona.pl/, SP Jaroszówka, http://www.sppierzchow.gdow.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content