Z życia szkół…

W minionym tygodniu szkoły uroczyście świętowały Dzień Babci i Dzień Dziadka. W wielu szkołach odbył się apel oraz słodki poczęstunek, podczas którego wnukowie złożyli życzenia wszystkim solenizantom. Były także kolejne sukcesy w wygranych konkursach, a także lekcje udzielania pierwszej pomocy, także tej psychologicznej.

Zapraszamy na kolejny przegląd wybranych wydarzeń z życia szkół z terenu naszej gminy.


Szkoła Podstawowa w Bilczycach

20.01.2023 r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia, wcieli się w swoje ukochane babcie i dziadków, a także zadbali o piękne stroje. Licznie zebrani goście nagrodzili gromkimi brawami organizatorów i aktorów.


Szkoła Podstawowa w Gdowie

Uczniowie SP w Gdowie co roku odnoszą sukcesy w wojewódzkich konkursach kuratoryjnych. Również w roku szkolnym 2022/2023 wychowankowie tej placówki mają się czym pochwalić. Do etapów wojewódzkich zakwalifikowali się:

  • Maja Wilkosz (VIII b) – Małopolski Konkurs Języka Polskiego
  • Olivier Pakuła (VIII a) – Małopolski Konkurs Historyczny
  • Antoni Tatara (VIII c) oraz Piotr Żywiołek (VIII a) – Małopolski Konkurs Informatyczny
  • Krzysztof Głowiak (VIII a),  Rita Nowak (VIII b) oraz Maja Wilkosz (VIII b) – II Ogólnopolski Konkurs Retoryczny

„Sukcesy naszych uczniów to zawsze powód ogromnej radości całej społeczności szkolnej. Wiemy, ile pracy i samozaparcia wymagają przygotowania do tego typu konkursów, jesteśmy dumni z naszych Uczniów. Gratulujemy Im i życzymy dalszych sukcesów! „- informuje Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP Gdów.


Szkoła Podstawowa w Marszowicach

20.01.2023 r. w szkole odbył się uroczysty apel wraz z poczęstunkiem z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Z tej okazji uczniowie przedstawili Jasełka. Przygotowana scenografia, kostiumy oraz nagłośnienie i efekty świetlne potwierdzały, że widowisko zostało dopracowane w każdym szczególe, a uczestnicy włożyli w to ogrom swojej pracy i poświęcenia.  Wszystkie zaproszone bacie i dziadkowie oglądali przestawienie z dużym zainteresowaniem, podziwiając swoje wnuki i bijąc na stojąco gromkie brawa.

Dnia 20.01.2023 SP odwiedziły uczennice z 1LO w Bochni, które poprowadziły prelekcje w ramach olimpiady organizowanej przez ,,Zwolnionych z Teorii”. Były to zajęcia pt.,, Edukacja Pierwszej Pomocy Psychologicznej”-E3P. Poruszyły tematy napadów paniki, uzależnień, nękania, problemów rodzinnych i wiele innych.

Głównym założeniem projektu jest edukowanie młodzieży, jak pomóc osobie zmagającej się z problemami, oraz że nie należy bać się wizyty u pedagoga czy psychologa. Zwracają szczególną uwagę, że nie należy się samo diagnozować, a udać się do specjalisty.

Uczniowie pod kierunkiem p. Anny Szwed wzięli udział w konkursie Manager Roku Junior organizowanym  przez Fundację „Będzie dobrze” realizowanego ze środków Województwa Małopolskiego, w którym zajęli I miejsce. Będąc szkołą modelową i biorąc udział w projekcie Humine jako jedna z 22 szkół w Małopolsce, uczniowie kl. 8 pracują na platformie Revas – uczestniczą w symulacjach biznesowych z zakresu: zakład fryzjerski, firma transportowa, biuro podróży, klub fitness, biuro rachunkowe oraz sklepik szkolny.

„W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny. Branżowe Symulacje Biznesowe Zarządzania Projektami przeznaczone do nauki zarządzania projektami. W ramach symulacji uczestnicy stają się Projekt Menedżerami i podejmują realistyczne decyzje związane z prowadzeniem projektu w firmie.” – informuje szkoła.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

20.01.2023 r. w szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, podczas którego najmłodsi uczniowie złożyli serdeczne życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków.


Szkoła Podstawowa w Szczytnikach

20.01.2023 r. szkoła świętowała Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji odbyło się uroczyste widowisko, podczas którego uczniowie śpiewali i składali życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Przygotowana scenografia i kostiumy potwierdzały, że widowisko zostało dopracowane w każdym szczególe. Każda klasa przygotowała wyjątkowe widowisko, wkładając w to ogrom swojej pracy i serca. Zebrani goście podziwiali swoje wnuki z dużym zaangażowaniem i na koniec nagrodzili aktorów na stojąco wielkimi brawami.


 Szkoła Podstawowa w Wiatowicach

W piątek 13 stycznia, jako fani eleganckiego i stylowego wyglądu, szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Koszuli. Do zabawy włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły.

Szkoła gorąca zachęca do wzięcia udziału w zbiórce darów dla bezdomnych zwierząt pn. „WESPRZYJ ZWIERZAKA”. Rzeczy zostaną przekazane do schroniska w Borku. Akcja trwa do 25 stycznia. Zbierane są: karmy suche i mokre, koce, poduszki, kołdry, ręczniki, prześcieradła, legowiska, zabawki, gryzaki, żwirek dla kotów, kuwety, miski na wodę i karmę, smycze i obroże w różnych rozmiarach.


Szkoła Podstawowa w Winiarach

W dniu 20.02.2023 r. dzieci z klasy „0” i z grupy przedszkolnej „Misie” obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły specjalnie dla swoich Babć i Dziadków, tym samym składając im najpiękniejsze życzenia płynące prosto z ich małych serduszek. 

Link do filmu: KLIKNIJ TUTAJ.

Również pozostali uczniowie przygotowali i wyśpiewali piękne życzenia, które można odsłuchać pod linkiem TUTAJ oraz TUTAJ.


Uczennice SP wzięły udział w gminnym konkursie plastycznym z okazji 160 Rocznicy Powstania Styczniowego, zorganizowanego przez Centrum Kultury w Gdowie, zdobywając miejsca na podium.

  • I miejsce zajęła Amelia Kopera (kl. V a)
  • II miejsce zdobyła Magdalena Stasiak (kl.VIII).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

13 stycznia br. klasę 2 „b” odwiedził Pan Łukasz Gumułka, który pracuje w Zespole Ratownictwa Medycznego w Niepołomicach oraz w Straży Państwowej w Wieliczce. Podczas zajęć Pan Ratownik opowiedział i pokazał, jak należy postępować podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy. Podczas spotkania uczniowie uczyli się, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność oraz czy oddycha, jaką pozycję przyjąć, wykonywali masaż serca, zakładali opatrunki na różne części ciała, usztywniali kości w razie złamań, uczyli się jak postępować w przypadku zadławień osoby dorosłej i małych dzieci. Drugoklasiści aktywnie i bardzo chętnie brali udział w wykonywaniu podstawowych czynności ratowniczych, a na koniec otrzymali dyplom potwierdzający zdobycie umiejętności udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz znajomości zasad bezpieczeństwa na poziomie swojego wieku.

20.01.2023 r. w szkole odbył się uroczysty apel wraz z poczęstunkiem z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Z tej okazji odbyło się uroczyste widowisko, podczas którego uczniowie śpiewali, recytowali i składali życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Przygotowana scenografia, kostiumy oraz nagłośnienie i efekty świetlne potwierdzały, że widowisko zostało dopracowane w każdym szczególe, a uczestnicy włożyli w to ogrom swojej pracy i serce. Tego dnia pasował radosny nastrój. Wszystkie zaproszone bacie i dziadkowie oglądali przestawienie z dużym zainteresowaniem, podziwiając swoje wnuki i nagradzając je głośnymi brawami.


Źródło i zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron szkół.

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content