Z życia szkół…

W minionym tygodniu uczniowie powrócili do szkół po świątecznej przerwie. W szkole w Gdowie i Zręczycach trwają przygotowania do Jasełek, w innych do świętowania Dnia Babci i Dziadka. Zapraszamy na kolejny przegląd wybranych wydarzeń z życia szkół z terenu naszej gminy.


Szkoła Podstawowa w Gdowie

14 stycznia 2023 r. o godz. 16.00 odbędą się Jasełka w szkole. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły serdecznie zapraszają na uroczyste wystawienie Jasełek oraz wspólne kolędowanie w auli Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie.

Uczniowie klas piątych podczas lekcji biologii poznali plansze, które ułatwiają wytłumaczyć różne zagadnienia w sposób łatwy, skuteczny i atrakcyjny dla każdego ucznia. W połączeniu w tablicą interaktywną  zachęcają do zgłębiania tajników wiedzy. Ćwiczenia dostosowane są do każdego tematu, umożliwiają utrwalenie poruszanych zagadnień, a wykonywanie różnego typu zadań umożliwia  przygotowanie uczniów do sprawdzianów.


Szkoła Podstawowa w Jaroszówce 

Szkoła w Jaroszówce zaprasza wszystkie Babcie i Dziadków na przedstawienie oraz poczęstunek, który będzie mieć miejsce 23.01.2023 r. o godz. 11:00. Dzieci z klas młodszych oraz przedszkola przygotują zaproszenia, które wręczą swoim babciom i dziadkom.


Szkoła Podstawowa w Książnicach

24 stycznia (we wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Szkoła oraz wnuki zapraszają do Szkoły Podstawowej w Książnicach.

Ukończono pierwszy etap renowacja szatni oddziału przedszkolnego. W ramach małego remontu zostały pomalowane ściany, schody oraz została położona nowa nawierzchnia.

Szkoła zaprasza uczniów do udziału w konkursach:

  • Szkolny Konkurs Recytatorski – nagranie należy przesłać do 15 lutego 2023 r.
  • Konkurs kaligraficzny „Poezja piórem pisana” – termin składania prac: 24.02.2022 r.
  • Wybory Miss i Mistera – zgłaszanie klasowych kandydatek i kandydatów  do  25 stycznia 2023 r.

Szczegóły konkursów: KLIKNIJ TUTAJ.


Szkoła Podstawowa w Pierzchowie   

W grudniu szkoła zorganizowała zbiórkę darów dla Ukrainy. Wszystkie zebrane rzeczy dotarły na miejsce.


Szkoła Podstawowa w Zręczycach

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie SP w Zręczycach serdecznie zapraszają na Jasełka, które odbędą się 15 stycznia br. o godz. 1600 na sali gimnastycznej SP Zręczyce.

Lena Patela ze SP w Zręczycach zdobyła III miejsce w Mikołajkowym Turnieju w Karate Tradycyjnym, który odbył się w dniu 3 grudnia 2022 r. w Hali 100-lecia KS Cracovia w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!


Źródło i zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron szkół.

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content