Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń z życia naszych szkół…

Bilczyce

7 października dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły się prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Podczas wycieczki uczniowie zwracali uwagę na znaki, zachowanie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz oznakowanie przejścia dla pieszych.

5 października w oddziale przedszkolnym urządziliśmy wystawę sprzętów, które kiedyś były używane w domach. Dzieci miały okazję zobaczyć jak kiedyś wyglądał telewizor, magnetofon, żelazko. Dowiedziały się też co to jest lampa naftowa, maszyna do pisania, tara i kaseta. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali zgromadzone przedmioty. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Pierzchów

5 października, odwiedził nas słodki Shiro – pies Pani Kingi. Wyjątkowy to pieseczek, „malutki”, przyjazny i bardzo dobrze wychowany. Był na kilku lekcjach języka polskiego w różnych klasach. A potem odwiedził wszystkich uczniów w ich salach lekcyjnych. Uczniowie byli zachwyceni. Shiro chyba też się podobało bo przyjaźnie machał ogonem. Chcielibyśmy mieć takich gości częściej.

W dniu 5 października kl.2 udała się na wycieczkę w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Spacerkiem doszliśmy do Pierzchowca pod pomnik i kopiec patrona naszej szkoły gen. J.H. Dąbrowskiego. Następnym punktem naszej wycieczki było ognisko przygotowane przez rodziców, którzy zadbali także o pyszny poczęstunek. W czasie trwania ogniska było wiele zabaw, konkursów i piosenek. Największą atrakcją okazały się bale słomy, które dostarczył nam tata Natalki. Zabawom nie było końca, wszyscy byli mocno zaangażowani wspinaniem się na bale, a potem konkursem zorganizowanym przez p. Jana. Konkurs polegał na toczeniu bali, kto pierwszy do mety… Wszyscy radośni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Długo będziemy pamiętać ten czas, w którym uczyliśmy się współpracy i wspólnej zabawy. Dziękujemy rodzicom za to, że zadbali o nasze brzuszki, ziemniaki z ogniska smakowały wyśmienicie!!!

Książnice

Szkoła w Książnicach dołączyła do Klubu Szkół UNICEF. W szkole powołany został Klub Młodych UNICEF do którego należą obecnie uczennice z samorządu uczniowskiego. Dziewczyny, wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego, na bieżąco będą informować uczniów o aktualnych akcjach  organizowanych na terenie szkoły na rzecz UNICEF. W tym celu powstał kącik klubu UNICEF (obok gazetki samorządu uczniowskiego). Tam znajdziecie aktualne wydarzenia, informacje i regulamin.

źródło: www.sppierzchow.gdow.pl; /spksiaznice.edupage.org/; www.spwiatowice.szkolnastrona.pl; https://spbilczyce.edupage.org/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content