Z życia szkół…

Zapraszamy na cotygodniowy cykl „Z życia naszych szkól…”

Pierzchów

Ognisko kl.5

Ślubowanie kl.1

Książnice

PASOWANIE NA CZYTELNIKA – 22.09.2020 r.

W dniu 22 września 2020 r. do biblioteki szkolnej przybyli goście – uczniowie klasy pierwszej. Pierwszoklasiści zapoznali się z biblioteką szkolną, poznali zasady korzystania z księgozbioru biblioteki oraz złożyli przyrzeczenia miłośnika książek. Żeby uzyskać miano czytelnika biblioteki szkolnej, uczniowie klasy I musieli wykazać się nie tylko znajomością książek poznanych w dzieciństwie, ale także sprytem i spostrzegawczością, które przydały się w rozwiązywaniu zadań przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Z wszystkimi wyzwaniami poradzili sobie wyśmienicie!  Ich godna naśladowania postawa wzorowego czytelnika została nagrodzona dyplomem i pamiątkową książeczką. Uczniowie obiecali, że do biblioteki będą od tej pory zaglądać jak najczęściej. Trzymamy ich za słowo!

Winiary

Wizyta Policjanta

W dniu 28 września 2020r. w progach naszej szkoły gościliśmy Pana Policjanta, który spotkał się z uczniami klas 0 -III. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo.

Gość rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Temat ten jest bardzo ważny dla  uczniów, ponieważ nasza szkoła mieści się przy bardzo ruchliwej drodze.

Policjant zwrócił dzieciom także uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze, a także o tym jak należy się zachować, gdy zaczepi je obca osoba.  Uczniowie przypomnieli sobie wraz z Panem Policjantem numery alarmowe, opowiadały w jakich przypadkach należy wzywać pomoc oraz jakie informacje należy podać podczas wzywania pomocy. Na koniec spotkania uczniowie mieli czas na zadawanie pytań.

Dzieci bardzo lubią takie spotkania, ponieważ dzięki nim policjant kojarzy im się, jako osoba, której nie należy się bać, tylko jako osoba, do której w każdym momencie można zwrócić się o pomoc. 

Wycieczka klasy II do pobliskich sadów

„Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie” – aby zrozumieć słowa polskiego pisarza i pedagoga, klasa II wybrała się do pobliskich sadów.

Skorzystaliśmy z ostatnich promyków wrześniowego słońca i pieszo przespacerowaliśmy się do Kunic. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają pobliskie sady, jakie drzewa owocowe się w nich znajdują oraz sprawdzić czy trwają  już zbiory owoców.  Udało nam się porozmawiać z sadownikami oraz pomóc w zrywaniu jabłek.

Jesienny spacer do sadu był świetną lekcją przyrody oraz poznania z bliska swojej małej ojczyzny. Z chęcią czekamy na więcej takich spacerów!

źródło: www.sppierzchow.gdow.pl,  spksiaznice.edupage.org, http://www.spwiniary.gdow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content