Z życia szkół…

Zapraszamy na przegląd wydarzeń z ostatnich dni w naszych Szkołach:

Marszowice

W tym roku obchody Święta Niepodległości w Szkole w Marszowicach miały wyjątkowy charakter. Otóż na zaproszenie zuchów i harcerzy przybył do nich druh kap.hm. Władysław Zawiślak – członek Szarych Szeregów, żołnierz  Armii Krajowej, człowiek, który całe życie poświęcił służbie Polsce. Uczniowie mięli okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji świadka historii. W niezwykle przystępny sposób  Gość starał się tłumaczyć zawiłości naszych ojczystych dziejów.  Z dużym  zainteresowaniem wszyscy obejrzeli bardzo udaną  inscenizację w wykonaniu klasy IV.
Druh Władysław, od niedawna Kawaler Orderu Uśmiechu, wniósł w szkolne mury mnóstwo życzliwości i ciepła.

[Not a valid template]

Bilczyce

15 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego samodzielnie przygotowały kanapki na drugie śniadanie. Przed przystąpieniem do pracy porządnie umyły ręce, założyły fartuszki i przygotowały potrzebne rzeczy. Wszyscy świetnie sobie poradzili z krojeniem i smarowaniem. Kanapki były pyszne i szybko znikały z talerzy.

Dzień wcześniej zerówkę odwiedziła Pani pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, oraz miały okazję zobaczyć z bliska prawie wszystkie narzędzia, którymi się posługuje. Pani pokazała jak wykonać proste czynności, gdy ktoś się skaleczy oraz przypomniała  przedszkolakom zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie było bardzo ciekawe i dzieci dużo się na nim nauczyły.

[Not a valid template]

Szczytniki

W dniu 15 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole wspólne czytanie legend z naszego regionu – projekt edukacyjny „Czytajmy Razem” w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. To już drugie spotkanie, na którym poznaliśmy legendy wielickiej kopalni o Skarbniku w „Jałmużniczym groszu” i historię sztygara Toporka, który częstował orzechami ducha kopalni. Prezentowali  je nam pani Agnieszka Filipowska i pan dyrektor Wojciech Biernat.  Podsumowaliśmy również pierwsze spotkanie. Uczniowie zaprezentowali swoje prace i komiksy narysowane na podstawie legend niepołomickich. Pani Kasia Długosz i pani Kasia Adamczyk przeczytały legendy: „O puszczy, co się łamać nie dała” i „O królu chłopków”.

Kolejne spotkania zainspirowane przez naszego Patrona Szkoły, zafascynowanego folklorem, odbędą się zgodnie z harmonogramem: 24.11.2016 (5 lekcja) i 28.11.2016 (6 lekcja). Do akcji zapraszamy Rodziców uczniów z wszystkich klas a także Sympatyków szkoły i wszystkie osoby, które lubią czytać.

[Not a valid template]

Książnice

17 listopada w Szkole Podstawowej w Książnicach odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej:

[Not a valid template]

Zręczyce

Konkurs makiet zamków średniowiecznych – prace kl. V b:

[Not a valid template]

źródło: Szkoła Podstawowa w Maroszowicach, Szkoła Podstawowa w Bilczycach, Szkoła Podstawowa w Szczytnikach. Szkoła Podstawowa w Książnicach, Szkoła Podstawowa w Zręczycach

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content