Z życia szkół…

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Póki co podglądamy co ciekawego wydarzyło się w szkołach w ostatnich dniach… Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Z życia naszych szkół…”.

Niegowić

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek jak co roku odbył się  21 stycznia  w naszej szkole. Jest to ten rodzaj konkursu w którym biorą udział wszyscy uczniowie, gdyż jak głosi znane motto ,,… śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej”

Dzieci bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały w piątek 17 stycznia 2020 r. w czasie godzinnego pokazu przygotowanego przez Pana iluzjonistę.

Uczniowie mieli możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu. Uczyli się koncentracji uwagi, spostrzegawczości a odważni ochotnicy pomagali iluzjoniście w jego pokazie i wykonywali sztuczki zręcznościowe z użyciem różnych rekwizytów.

Wiatowice

16 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który w niezwykle interesujący sposób przybliżył uczniom treści historyczne, geograficzno-społeczne i kulturowe Japonii.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas. Wtrakcie prezentacji można było dowiedzieć się, że Japonia to kraj kontrastów, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Podróżnik opowiadał o wielu przygodach, których doświadczył podczas  wyjazdów oraz zaprezentował mnóstwo wspaniałych miejsc, które będąc w Japonii należałoby odwiedzić. Eliza miała okazję przymierzyć oryginalne japońskie kimono. 

Bilczyce

 

14 stycznia 2020 r. uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w zajęciach różnych typów szkół – liceum, technikum i szkoła branżowej w Zespole Szkół w Gdowie. W ramach doradztwa zawodowego i promocji szkoły mogli porozmawiać z nauczycielami, pedagogiem i doradcą zawodowym, skorzystać z usług fryzjerskich, pozyskać pierwsze umiejętności zawodowe w ramach zawodu technik informatyk.

Winiary

Wyzwania dla uczniów: Tym razem jednym z zadań, jakie pojawiło się na Tablicy Wyzwań było stworzenie własnego Lapbooka matematycznego. Lapbook to rodzaj teczki tematycznej pełniącej funkcję interaktywnej przestrzeni, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Wyzwanie podjęło 15 uczniów.

Zręczyce

Wizyta Policjanta z Wieliczki

Dnia 14.01.2020 r. w Naszej Szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Funkcjonariusz przeprowadził pogadankę dla uczniów klas IV – V i VI – VIII na temat cyberprzemocy, prawa karnego, jak również praw i obowiązków nieletnich wynikających z obecnych przepisów prawnych. Prezentacja obejmowała podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego, a także tematykę przestępczości nieletnich, wykonanych kar orzeczonych przez sądy oraz różnicy między wykroczeniem a przestępstwem. Uczniowie zapoznali się z pojęciem demoralizacji i groźby karalnej. Dowiedzieli się, czym jest naruszenie nietykalności oraz z zapoznali się zasadami bezpieczeństwa w sieci, jak również zagrożeniami płynącymi z nierozważnego korzystania z zasobów internetowych.                                                  

Dzięki temu spotkaniu uczniowie:

  • Wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po Internecie;
  • Znają, zalety i wady płynące z korzystania z Internetu;
  • Wiedzą, jakich przepisów należy przestrzegać i jakie grożą kary z ich łamanie;
  • Rozpoznają, zagrożenia związane z wykorzystaniem dostępnych w sieci usług i narzędzi;
  • Wiedzą, co im grozi w razie impulsywnych, nieprzemyślanych zachowań w życiu codziennym.

Pierzchów

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych odbyło się 18 stycznia 2020 roku w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Kolędnicy Misyjni ze szkoły w Pierzchowie i Niegowici uczestniczyli w tym pięknym spotkaniu w liczbie 55 osób. W czasie spotkania dzieci wzięły udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Janusza Mastalskiego, który wygłosił do nich przepiękną homilię, zapoznały się z historią Amazonii, wzięły udział w quizie wiedzy misyjnej „Amazonia” metodą kahoot oraz zabawach z krańca świata. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani misyjnymi pakietami, kalendarzami oraz słodyczami.

Zabawa karnawałowa

Dzień Babci i Dziadka (SP Jaroszówka, SP Zręczyce)

źródło: http://www.spwiniary.gdow.pl/; http://spzreczyce.szkolnastrona.pl/; http://sppierzchow.gdow.pl/; https://spbilczyce.edupage.org/news/; https://spniegowic.szkolnastrona.pl/; http://www.spwiatowice.szkolnastrona.pl/, SP Jaroszówka

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content