Z życia szkół

Zapraszamy na przegląd wydarzeń „z życia naszych szkół”.

Nie zmarnuj swojego życia!

Do Książnic zawitali Bęsiu i Dj Yonas wraz z projektem profilaktycznym pn. „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami.

Współcześni młodzi ludzie są często pogubieni… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa czy buntu młodzież jest skłonna sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… To może ich nieodwracalnie zniszczyć.

Bęsiu (Rap) oraz Dj Yonas (Rap, Produkcja) tworzą skład RYMCERZE. Mają wieloletnie „doświadczenie” w prowadzeniu spotkań z młodzieżą i dzieleniu się swoim świadectwem życia. Ostrzegali uczniów przed próbowaniem używek, zachęcali do bycia sobą, do odkrywania swoich talentów i rozwijania swoich pasji. Grają koncerty w kraju i za granicą. Ambasadorami ich projektusa m.in.  Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny i Dominika Figurska.

W wydarzeniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Książnicach wzięli udział uczniowie klas VII i VIII z Jaroszówki, Książnic, Wiatowic i Winiar. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i relacji filmowej.

Wiatowice

Zdrowo jem, więcej wiem-w ramach tego projektu realizowanego na zajęciach świetlicowych uczniowie nie tylko poznawali zasady zdrowego odżywiania, ale również aktywnego spędzania czasu, a przede wszystkim  znaczenie tych czynników na lepsze przyswajanie wiedzy i nowych umiejętności.

Zręczyce

Przedstawienie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla klas 0 – II

W zeszłym tygodniu naszych przedszkolaków odwiedził specjalny gość – Pani pielęgniarka Justyna Pacek – mama Martynki, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom różne przedmioty niezbędne w jej pracy i wyjaśniała do czego służą. Pokazała strzykawki, kroplówki,  bandaże, plastry, ciśnieniomierz, stetoskop, maski tlenowe i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Dzieci bardzo chętnie wcieliły się w role pielęgniarek, lekarzy i pacjentów, wzajemnie słuchając bicia swoich serduszek, wykonując opatrunki za pomocą bandażu i dokonując pomiaru ciśnienia. W rozmowie z Panią pielęgniarką na tematy związane z dbaniem o zdrowie, wzywanie pomocy w razie wypadku czy przestrzegania zasad higieny w codziennym życiu dzieci wykazały się dużą wiedzą. Na zakończenie dzieci otrzymały od gościa drobne prezenty w postaci: maseczek, czepków i plastrów, które później wykorzystały w trakcie zabaw. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i wzbudziło w przedszkolakach wiele pozytywnych emocji. 

„Zielona Szkoła” klas I-III

Jaroszówka

28 maja w Szkole w Jaroszówce odbył się Dzień Matki, który przygotowali uczniowie klas 0-3 wraz z wychowawcami. Dzieci zaprezentowały najpiękniejsze piosenki i wiersze dla mam, a także powiedziały za co kochają swoje mamy najbardziej. Mamy zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem oraz zostały obdarowane rózami.

Niegowić

Uczniowie klasy ósmej byli na wycieczce w ENERGYLANDII. 

Winiary

W dniu 24 maja 2019 r. odbyła się prelekcja dla uczniów klas VII-VIII na temat projektu Digital Youth oraz tegorocznej edycji forum. Zachęcono uczniów do szukania inspiracji, aktywnego i twórczego wykorzystania możliwości Internetu oraz udziału w różnorodnych kursach e-learningowych poszerzających wiedzę i umiejętności. Podjęto także z uczniami tematykę zagrożeń internetowych, w tym cyberprzemocy. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w projekcie Fundacji Orange #jestnaswiecej. Odważni niezwłocznie założyli pomarańczową sznurówkę – symbol akcji, wyrażając tym samym, że są przeciw hejtowi w sieci.

http://www.spwiniary.gdow.pl/, spzreczyce.szkolnastrona.pl, SP w jaroszówce, http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl, http://www.spwiatowice.szkolnastrona.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content