Z życia szkół…

Po świątecznej przerwie ponownie zaglądamy do naszych szkół. 

Niegowić

26 kwietnia klasa ósma i klasy trzecie gimnazjum zwiedzały obóz zagłady w Oświęcimiu.

Winiary

24 kwietnia 2019 r. uczennice naszej szkoły: Urszula Zając  i Małgorzata Grochal wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Wygraj Sukces”. Obydwie uczennice zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy!!!

Szczytniki

3 kwietnia w naszej szkole miała miejsce impreza czytelnicza dla uczniów klas I – III, zorganizowana z okazji Dnia Książki dla Dzieci. Młodzi czytelnicy obejrzeli inscenizację bajki pt. „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów z klasy V, słuchali czytanych przez starsze koleżanki i kolegów baśni oraz odgadywali zagadki związane z literaturą dziecięcą. Dzieci zaprezentowały swoje przebrania za bohaterów literackich. Byli m.in. Kot w butach, Czerwony Kapturek, Calineczka, Nela, Pippi. Zostały również wręczone nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój ulubiony bohater literacki”. 

Jaroszówka

Jak co roku, obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Uczniowie klasy VIII i VI pod kierunkiem p. Danuty Trzósło przygotowali program, w którym przybliżyli nam historyczne tło towarzyszące uchwaleniu pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy regulującej ustrój prawny państwa.  

Bilczyce

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Święto Narodowe Trzeciego Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klas czwartej i piątej.

Pierzchów

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie z klasy IV, V, VI i VIII przygotowali uroczysty apel. Konstytucja 3 maja była uchwalona jako pierwsza w Europie, a druga na świecie po Konstytucji amerykańskiej. Była ona próbą ratowania Polski po I rozbiorze. Jest to bardzo ważne święto dla Polaków, które władza komunistyczna zabraniała obchodzić. Ponownie obchodzono je dopiero od 1981 r., a jako święto narodowe od 1989.

Zręczyce

Uroczysty apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

źródło: http://www.spwiniary.gdow.pl/, http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl/, https://spbilczyce.edupage.org/, http://spszczytniki.szkolnastrona.pl/, http://www.spjaroszowka.szkolnastrona.pl/, http://sppierzchow.gdow.pl/, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content