Z życia szkół…

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z życia szkół i przedszkoli.

 

Książnice

Wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka oraz GOKIDZ- Krakowski obwarzanek jest jednym z symboli Krakowa. Znany jest od ponad 600 lat.12 marca uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami odwiedzili Żywe Muzeum Obwarzanka, gdzie zapoznaliśmy się z sekretami wypieku obwarzanka krakowskiego, historię oraz unikatowy proces produkcji. Największą atrakcją była możliwość spróbowania swoich sił w roli piekarza – wyrobienia ciasta i uformowania obwarzanków, które po upieczeniu zabraliśmy ze sobą. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał również Dyplom Obwarzankowego Czeladnika. Nagrodą za sumienną pracę podczas wyrobu obwarzanków była dwugodzinna zabawa w parku rozrywki GOKIDZ. Dodatkową motywacją do zabawy była możliwość zdobywania punktów i szansa skorzystania z dodatkowych atrakcji. Bawiliśmy się wspaniale i na pewno jeszcze wrócimy do tego wspaniałego parku na dłuższy czas zabawy.

Gdów

7 marca  2019  24 uczniów projektu „Wspaniała Historia Wielkiej Brytanii” wzięło udział w warsztatach z native speakerem w Krakowie. Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy z Nauką Bez Granic. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z kulturą brytyjską, kontakt z „żywym” językiem angielskim oraz przełamanie barier językowych podczas rozmowy z rodowitym Brytyjczykiem. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać sympatycznego nauczyciela i muzyka- Leslie Mazur-Park. Opowiadał on uczniom i prezentował filmy ukazujące ciekawe rejony UK.  Przybliżył także  kulturę Wielkiej Brytanii oraz różne odmiany języka celtyckiego,  które można usłyszeć przebywając w tym kraju. Warsztaty miały formę interaktywną.  Uczniowie mieli okazję głośno czytać  teksty, odgrywać krótkie scenki sytuacyjne, czy rozwiązywać quizy na podstawie oglądniętych filmów. Całe zajęcia były uzupełniane i wzbogacone o akompaniament  muzyczny w wykonaniu naszego lektora.

Projekt „Wspaniała Historia Wielkiej Brytanii” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

 

Zręczyce

W dniu 13 marca 2019 roku 21 uczniów z klasy  IV i jeden uczeń z klasy V b, pod opieką dwóch nauczycielek, uczestniczyło w wyjeździe na Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Bochni. Celem wyjazdu było doskonalenie umiejętności pływania pod kierunkiem instruktorów. Po tej lekcji styl grzbietowy dla większości uczniów to żaden problem. Na zakończenie zajęć instruktor –  Pan Michał stwierdził, że „ Z Nich coś będzie”. Kolejny wyjazd na basen za miesiąc. Wyjazd zorganizowały: Pani Józefa Chmielek i Pani Ilona Kokoszka.

Inscenizację baśni „Kopciuszek” w ramach zajęć z edukacji polonistycznej w klasie II przygotowała i przeprowadziła Pani Jadwiga Kurowska.

 

Szczytniki

Trwa realizacja dziłań w ramach programu „Piekna Polska nasza cała”

 

Bilczyce

Nauka poprzez zabawę jest coraz bardziej powszechna. W ramach zajęć na świetlicy uczniowie klas 1-3 uczą się programowania „bez” i „z” użyciem komputera. Poprzez kodowanie dzieci mają możliwość rozwiązywania problemów, pokonywania trudności oraz przezwyciężania własnych lęków. Poprzez wspólną zabawę uczniowie poznają szereg reguł i zasad obowiązujących w programowaniu. 

 

Niegowić

14 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Czytam, bo lubię”.

Rozgrywał się on w trzech kategoriach wiekowych. W sumie w konkursie wzięło udział 57 uczniów. W pierwszym etapie uczestnicy czytali wcześniej przygotowany przez siebie fragment prozy. W kolejnym – czytający musieli zmierzyć się z krótkim nieznanym tekstem. Oceniając uczestników konkursu, jury zwracało uwagę na: stopień opanowania tekstu, dykcję i interpretację.

Przedszkole samorządowe w Gdowie

Dzieci z grupy Kaczuszek uczyły się pierwszej pomocy.
Odwiedził ich ratownik medyczny Pan Łukasz Gumułka. Dzieciaki były zachwycone!

 

źródło: http://www.spgdow.szkolnastrona.pl, http://spzreczyce.szkolnastrona.pl,  http://spszczytniki.szkolnastrona.pl, https://spbilczyce.edupage.org/news/, https://spksiaznice.edupage.org, https://www.facebook.com/mojgdow/, http://www.przedszkole.gdow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content