Z życia szkół…

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z życia naszych szkół…

 

Pierzchów

W jaki sposób ułatwić uczniom omawianie niełatwej lektury?- Przychodzi czas, że trzeba stanąć twarzą w twarz z tematem II wojny światowej. Z nim to zmierzyli się uczniowie klasy VI i VIII. Aby ułatwić im analizę trudnych lektur, do szkoły przybyła Pani Sylwia Zając – emerytowana nauczycielka, która opowiedziała naszym dzieciom o czasach jej dzieciństwa, które przypadło na okres II wojny światowej.

Klasy VI, VII oraz VIII z wizytą w Teatrze Współczesnym w Krakowie- 22.02.2019r uczniowie klasy VI, VII i VIII obejrzeli piękny i wzruszający spektakl pt. „Oskar i Pani Róża” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
Jak zachowamy się kiedy przyjdzie na nas czas, kiedy staniemy oko w oko ze śmiercią i utracimy kontrolę nad własnym losem? To pytania, których unikają nawet dojrzali i odpowiedzialni ludzie. Konfrontacja z przemijaniem przeraża nawet najsilniejszych z nas… A co, gdy nagle twarzą w twarz z nieuleczalną i śmiertelną chorobą stanąć musi… dziesięciolatek..?
Oskar i Pani Róża, to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Jego dni są policzone, a on sam nie wie jak radzić sobie wobec takiego wyroku… któż z nas by wiedział… Spektakl przenosi nas do realiów oddziału onkologicznego – miejsca, z którego nieraz się nie wraca. To praktycznie dom Oskara – głównego bohatera. To tam Oskar próbuje rozmawiać z Bogiem, to tam traci nadzieję i obwinia siebie za to, że jest chory. Tam jednak też poznaje osobę niezwykłą – Panią Różę – wolontariuszkę, która za cel postawiła sobie walkę o godność i duszę umierającego dziecka. Był to spektakl niełatwy poprzez swoją tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący ze sobą nadzieję. Bohaterowie to zwykli ludzie – tacy sami jak ci, którzy siedzieli na widowni i wspólnie z aktorami cierpieli, płakali, ale czasem i śmiali się do łez.

Winiary

25 lutego 2019 r. klasy I i II oglądały w Teatrze Bagatela andersenowską baśń o pięknym elfie, którego czeka wiele przygód, nim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. Pomysłowe techniki lalkowe i kostiumy przeniosły widzów w przyjazny, baśniowy świat. W spektaklu wykorzystane zostały także techniki multimedialne, które przeobraziły scenerię przygód Calineczki, wzbogacając całość dodatkowymi walorami plastycznymi. „Calineczka – niezwykłe przygody” to rytmiczne, kolorowe, zabawne i zarazem pouczające przedstawienie.

 

Bilczyce

Dzień Patrona

Niegowić

Wyjazd edukacyjny do teatru- Uczniowie klas IV a i b oraz V a i b 21 lutego wybrali się do krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl pt. ,,Kwiat paproci”. W pięknych wnętrzach teatru uczniowie przenieśli się w wraz z Wyspiańskim w świat baśniowy w poszukiwaniu kwiatu paproci jako symbolu nieśmiertelności i niezapomnienia. Czy udało się odnaleść ów kwiat? myślę, że należy o to zapytać uczestników przedstawienia :). W nawiązaniu do spektaklu i głównego bohatera uczniowie zobaczyli malowidła i witraże w kościele Franciszkanów. 

Zręczyce

Tłusty Czwartek Szkole

źródło: http://www.spwiniary.gdow.pl/, http://www.spniegowic.szkolnastrona.pl,  https://spbilczyce.edupage.org/,  http://sppierzchow.gdow.pl/, spzreczyce.szkolnastrona.pl, 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content